В.Янукович: Пенсійний фонд недоотримав 4,5 млрд грн

Середа 23 червня 2010 13:03
Автор: RBC.UA
Пенсійний фонд недоотримав 4,5 млрд грн. Про це заявив сьогодні в ході розширеного засідання уряду Президент України Віктор Янукович, передає кореспондент РБК-Україна.

Пенсійний фонд (ПФ) недоотримав 4,5 млрд грн. Про це заявив сьогодні в ході розширеного засідання уряду Президент України Віктор Янукович, передає кореспондент РБК-Україна.

"Хотів би звернути увагу уряду на незадовільний стан з наповненням Пенсійного фонду, оскільки росте сума недоїмки в нього, і на сьогодні ця сума становить близько 4,5 млрд грн, якщо не більше", - підкреслив В.Янукович.

На його думку, зростання суми недоїмки до Пенсійного фонду свідчить про недостатню роботу Комісії з погашення заборгованості по заробітній платі (ЗП).

Президент запропонував уряду запровадити щомісячні звіти про роботу цієї комісії, а також залучати правоохоронні органи до роботи комісії.

Нагадаємо, 2 червня ц.р. постійний представник МВФ в Україні Макс Альєр, коментуючи програму урядових реформ, заявив, що «реформи пенсійної системи вірно визначаються як основні пріоритети, проте заходи, виписані в рамках етапів реформи, повинні бути амбітнішими, з огляду на масштаб охоплення і терміни введення для того, щоб забезпечити вирішення проблем у цій сфері».

Раніше, 31 травня ц.р. заступник голови правління Пенсійного фонду України Валентина Никитенко заявила, що з 4 червня 2010 р. почнеться виплата пенсій за червень у нових розмірах за основними відомостями.

Як раніше заявив міністр праці та соціальної політики Василь Надрага, мінімальна пенсія в Україні складе 734 грн до кінця 2010 р. В.Надрага зазначив, що в травні ц.р. з 13,7 млн пенсіонерів 9,7 млн отримали надбавки до пенсій відповідно до закону про підвищення соціальних стандартів. Мінімальна пенсія, за словами міністра, збільшилася в середньому в травні з 630 грн, до 760 грн.

В.Надрага також повідомив, що загальні витрати на виплату пенсій у травні поточного року склали 16,8 млрд грн, що на 2 млрд грн більше, ніж у квітні ц.р. Тоді ж міністр відзначив, що і в червні пенсіонери отримають збільшені пенсії та доплату за березень-квітень поточного року.

15 квітня, в листі про наміри уряду України до директора-розпорядника МВФ Домініка Стросс-Кана, Кабмін обіцяв реформувати пенсійну систему. Зокрема, знизити виплати працюючим пенсіонерам до 50% від загального розміру (але не нижче прожиткового мінімуму). Уряд також зобов'язався реформувати механізм пенсійних нарахувань.

У березні ц.р. прем'єр-міністр заявив про намір діючого Кабінету міністрів України, з метою подолання кризи, протягом 2-3 років "вийти на самофінансування Пенсійного фонду".

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся