ua en ru

В.Янукович скасував обов'язкове застосування голографічного захисту документів

Автор: RBC.UA
Президент України Віктор Янукович сьогодні підписав указ, який скасовує обов'язкове застосування голографічного захисту документів і груп товарів. Про це zn.ua повідомили джерела в Адміністрації Президента.

Президент України Віктор Янукович сьогодні підписав указ, який скасовує обов'язкове застосування голографічного захисту документів і груп товарів. Про це zn.ua повідомили джерела в Адміністрації Президента.

У тексті документа йдеться про визнання таким, що втратив чинність, указу Президента України від 15 листопада 2000 р. №1239 «Про захист документів і товарів голографічними захисними елементами».

Нагадаємо, 9 лютого Кабмін прийняв постанову №86, якою визнав такою, що втратили силу низка актів Кабміну з питань захисту документів і товарів голографічними захисними елементами.

Як повідомив тоді міністр юстиції Олександр Лавринович, ухвалюючи таке рішення Кабінет міністрів виходив з того, що законами України не врегульована обов'язковість застосування голографічного захисту документів і товарів. Голографічний захист був введений указами Президента України, а також постановами Кабінету міністрів, виданих відповідно до вказаних актів Президента України.

Разом з тим, відзначив міністр, згідно статті 19 Конституцій України органи державної влади, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень і способом, передбаченими Конституцією і законами України.

О.Лавринович повідомив, що Кабінет міністрів рекомендуватиме главі держави визнати такими, що втратили силу деякі укази Президента України з питань захисту документів і товарів голографічними захисними елементами. Зокрема, стаття 1 і абзаци перший і другої статті 3 укази Президента України від 15 листопада 2000 р. № 1239 "Про захист документів і товарів голографічними захисними елементами", а також указ Президента України від 7 березня 2006 р. № 203 "Про визнання таким, що що втратив силу, Указу Президента України від 15 листопада 2000 № 1239".

За словами міністра юстиції, передбачається, що ухвалення таких рішень поверне ситуацію в правове поле. Крім того, скасування обов'язкового голографічного захисту зменшить фінансове навантаження на суб'єктів господарювання, які на сьогодні, застосовують голографічний захист документів і продукції в обов'язковому порядку.

В Україні діє 88 видів голограм для самих різних видів документів строгої звітності, які щороку купуються на користь государсва в мільйонах екземплярів.

Відзначимо, концерн ЄДАПС переміг в тендерах з виготовлення документів на 991 млн 884 тис. 897 грн.