ru ua

В.Янукович: Оформлення дозвільної документації має відбуватися за принципом «єдиного вікна»

Автор: RBC.UA
Президент України Віктор Янукович закликав забезпечити оформлення дозвільної документації за принципом "єдиного вікна". Про це Президент України заявив під час засідання комітету з економічних реформ, передає кореспондент РБК-Україна.

Президент України Віктор Янукович закликав забезпечити оформлення дозвільної документації за принципом "єдиного вікна". Про це Президент України заявив під час засідання комітету з економічних реформ, передає кореспондент РБК-Україна.

За його словами, боротьба з корупцією в першу чергу має на увазі докорінну зміну інституту дозвільної системи.
В. Янукович нагадав, що вніс до Верховної Ради (ВР) проект закону про скорочення 23 видів ліцензованої діяльності і цей законопроект прийнятий в першому читанні.

Як вважає В.Янукович, термін оформлення дозвільної документації у сфері будівництва не повинен перевищувати 60 днів.

Нагадаємо, що 23 вересня ц.р. ВР прийняла за основу законопроект про підготовку та реалізацію інвестиційних проектів за принципом "єдиного вікна".

Законопроект спрямований на спрощення для суб'єкта інвестиційної діяльності порядку отримання послуг, пов'язаних із підготовкою та реалізацією інвестиційних проектів, шляхом запровадження принципу "єдиного вікна".

Зокрема, проектом передбачається покладання на уповноважений орган функцій взаємодії з суб'єктами надання адміністративних та господарських послуг, має спростити порядок отримання послуг суб'єктом інвестиційної діяльності, необхідних для подальшої реалізації інвестиційного проекту.

Відповідно до законопроекту, уповноважений орган забезпечує напрям наданих суб'єктом інвестиційної діяльності документів до суб'єктів надання адміністративних та господарських послуг, організовує отримання документів від суб'єктів надання відповідних послуг, а також забезпечує видачу суб'єкту інвестиційної діяльності комплекту документів, який дає право на реалізацію інвестиційного проекту.

Також з 1 січня 2010 р. набув чинності закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення порядку набуття прав на землю".

Закон встановлює порядок погодження документації із землеустрою за принципом "єдиного вікна" шляхом створення при кожній райдержадміністрації або в місті обласного значення комісії, до складу якої повинні увійти представники всіх органів, уповноважених погоджувати таку документацію.

Крім того, встановлюється тритижневий термін розгляду такої комісією поданої документації.