В.Янукович: Для оздоровлення економіки необхідні "хірургічні" заходи
Президент України Віктор Янукович вважає, що для оздоровлення економіки необхідно буде провести багато радикальних заходів, які не будуть мати електоральну підтримку.
Про це глава держави сьогодні сказав під час розширеного засідання регіонального Комітету з економічних реформ Дніпропетровської області.
Президент України у виступі виклав своє бачення національної програми розвитку економіки та дав ряд доручень щодо вирішення порушених у ході засідання Комітету проблемних питань.
"На державному рівні ми почали системну роботу над відродженням економіки. Програма економічних реформ на 2010-2014 рр. Схвалена і взята урядом до виконання", - зазначив глава держави, підкресливши, що вона отримала міжнародну підтримку і позитивну оцінку вітчизняних фахівців.
"Безумовно, перший етап практично кожного напрямку реформи буде важким, місцями - болючим. Але економіці для одужання потрібні саме хірургічні, але дуже точні заходи", - зазначив глава держави.
За словами Президента, по кожному з 18 напрямків реформ сформовані і виконуються відповідні плани-графіки.
"Сьогодні можна інформувати про перші позитивні результати: досягнута політична стабільність. У той же час, ще дуже багато роботи попереду - роботи, за яку боялися братися останні роки, тому що ця робота непопулярна, вона не дасть миттєвих електоральних дивідендів", - зазначив Президент .
"Наша програма реформ буде успішною, тільки якщо до її виконання залучити кожен регіон і місто, тим більше що ми вже маємо успішні приклади того, як місцева влада, не чекаючи команди "з центру", проводила і проводить успішні перетворення на місцях", - підкреслив глава держави.
Нагадаємо, 9 вересня ц.р. В.Янукович заявив, що обіцяє реалізувати структурні реформи до кінця 2014 р. Як він тоді наголосив, після проведення місцевих виборів кожен регіон, область сформують свій власний план перетворень.
Також основним із завдань, яке була тоді висловлено лідером країни, було завдання об'єднання України.
Як тоді відзначав президент Центру ринкових реформ Володимир Лановий, підходи до впровадження реформ, які демонструє нова влада, свідчать, що вона не має потреби в якісному плані перетворень, а лише формальної програми за підписом "якогось умовного авторитету". Він також зазначив, що вважає - для влади важлива презентація програми реформ, а не її впровадження.
Нагадаємо, що наприкінці літа ц.р. В.Янукович підписав указ про заходи щодо визначення та реалізації проектів за пріоритетними напрямками соціально-економічного та культурного розвитку. Глава держави доручив Кабінету міністрів пропрацювати питання щодо сприяння держави у реалізації в Україні проектів з економічних реформ пріоритетних напрямів соціально-економічного та культурного розвитку: «Нова енергія» (пошук альтернативних джерел енергії), «Нова якість життя» (забезпечення громадян житлом, створення умов для отримання громадянами якісної освіти, поліпшення медичного обслуговування), «Нова інфраструктура» (підвищення ефективності використання транзитного потенціалу України) і «Олімпійська надія - 2022» (проекти, спрямовані на підтримку олімпійського руху в Україні, розвитку спорту вищих досягнень).