ru ua

В.Янукович: Боротьба з корупцією є пріоритетною метою влади

Автор: RBC.UA
Посилення боротьби з корупцією - одна з головних цілей української влади. Про це Президент України Віктор Янукович заявив під час зустрічі зі співдоповідачем комітету Парламентської Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) з питань моніторингу Майліс Репс, повідомляє прес-служба Президента.

Посилення боротьби з корупцією - одна з головних цілей української влади. Про це Президент України Віктор Янукович заявив під час зустрічі зі співдоповідачем комітету Парламентської Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) з питань моніторингу Майліс Репс, повідомляє прес-служба Президента.

«Ми цією роботою займаємося за активної участі фахівців групи держав Ради Європи з використанням їх досвіду ... На завершальній стадії - підготовка пакету антикорупційних законів», - сказав В.Янукович.
Президент також зазначив: «Під час нещодавньої зустрічі з Головою ПАРЄ Мевлютом Чавушоглу було домовлено, що Парламентська Асамблея посилить свою координацію з нашою державою у контексті підготовки України до головування у Комітеті міністрів Ради Європи у 2011 р.».

Особливої уваги під час зустрічі було приділено питанню забезпечення в Україні свободи слова. У цьому зв'язку Президент відзначив важливість рішення щодо створення в нашій державі громадського телебачення. «Ця концепція суспільного телебачення та радіомовлення була винесена на широке обговорення, і найближчим часом цей законопроект буде розглянутий у Верховній Раді. Я тримаю дане питання на особистому контролі, як і питання розслідування кожного випадку порушення прав ЗМІ», - наголосив глава держави.

В.Янукович та М.Репс обговорили тему підготовки та проведення в Україні цьогорічних місцевих виборів. «Безумовно, ми дуже зацікавлені в тому, щоб ці вибори були прозорі, демократичні. І я роблю все, щоб це так і сталося», - наголосив Президент.

Крім того, за дорученням Президента МЗС надіслало запрошення спостерігачам Ради Європи та ОБСЄ щодо їхньої участі у спостереженні за виборами 31 жовтня. «Аналогічні запрошення були надіслані і по парламентській лінії. Тому ми сподіваємося, що наша співпраця буде спрямована саме на якісний моніторинг передвиборчої кампанії, виборів. Переконаний, що будуть надані об'єктивні і збалансовані оцінки. Дуже важливо, щоб ця об'єктивність була збережена. Ми в цьому дуже зацікавлені», - наголосив В.Янукович.

Зі свого боку співдоповідач моніторингового комітету ПАРЄ, дякуючи за зустріч, сказала: «Ми дуже хочемо, щоб ви дивилися на нас, як на людей, налаштованих допомагати вам в усьому, чим тільки можна».

Нагадаємо, 20 вересня ц.р. Президент України Віктор Янукович провів зустріч із Головою Парламентської Асамблеї Ради Європи Мевлютом Чавушоглу. Під час зустрічі Президент зазначив, що сьогодні в Україні вже відбувається реформування судової системи та кримінальної юстиції. Він також відзначив, що підписав Указ про створення робочої групи з питань реформування кримінального судочинства - для попереднього узгодження та підготовки пропозицій щодо реформ у даній сфері, забезпечення конституційних прав громадян та впровадження міжнародних демократичних стандартів.

Відзначимо, що 2 червня ц.р. Рада Європи (РЄ) заявила, що готова надати Україні технічну допомогу для реалізації судової реформи. ПАРЄ заявила, що судова реформа в Україні є одним із зобов'язань країни перед РЄ.

5 жовтня на пленарній сесії ПАРЄ буде розглянуто питання «Функціонування демократичних інституцій в Україні».