ua ru

В.Янукович: Безвізовий режим з Ізраїлем збільшить контакти між представниками бізнесу двох країн

Автор: RBC.UA
Президент України Віктор Янукович вважає, що домовленість про введення безвізового режиму між Україною та Ізраїлем збільшить контакти між громадянами країн, в першу чергу - представниками бізнесу. Про це голова України заявив під час зустрічі в Нью-Йорку з Президентом Ізраїлю Шимоном Пересом.

Президент України Віктор Янукович вважає, що домовленість про введення безвізового режиму між Україною та Ізраїлем збільшить контакти між громадянами країн, в першу чергу - представниками бізнесу. Про це голова України заявив під час зустрічі в Нью-Йорку з Президентом Ізраїлю Шимоном Пересом, повідомляє прес-служба Президента України.

Сторони також обговорили стан та перспективи відносин між Україною та Ізраїлем. Мова йшла, зокрема, про можливості пожвавлення співпраці в торговельно-економічній, гуманітарній та науково-технічній сферах.

Голови держав окремо торкнулися питання підготовки візиту Президента Ізраїлю в Україну, який має незабаром відбутися. Сторони відзначили, що цей візит має дати практичні результати для обох країн. "Ми хотіли б відкрити новий розділ в наших відносинах, використовуючи можливості наших країн", - зокрема відзначив Ш.Перес.

Раніше, В.Янукович провів зустріч із Президентом Австрії Хайнцом Фішером. У контексті обговорення перспектив співробітництва України та ЄС В.Янукович та Х.Фішер торкнулися питання підготовки до майбутнього саміту Україна - ЄС, який повинен відбутися в листопаді цього року.

Президент України відзначив, що під час саміту планується обговорення угоди про асоціацію, створення зони вільної торгівлі та безвізовий режим.

З цього приводу Х.Фішер висловив переконання, що переговорний процес про безвізовий режим країн ЄС для громадян України повинен бути початий.

Раніше, В.Янукович виступив на Пленарному засіданні Генеральної Асамблеї ООН високого рівня, присвяченій прогресу в досягненні Цілей розвитку, визначених у Декларації Тисячоліття. Президент висловив переконання, що в найближчій перспективі завдяки потужному потенціалу свого сільського господарства Україна може стати важливим елементом глобальних зусиль.

Нагадаємо, 21 липня ц.р. Міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко у рамках офіційного візиту до Ізраїлю підписав угоду між Кабінетом міністрів України та урядом Держави Ізраїль про відмову від візових вимог для людей, які користуються паспортами громадянина або службовими паспортами України та Держави Ізраїль.

Відповідно до підписаної угоди громадяни України та Ізраїлю, які користуються дійсними паспортами громадянина або службовими паспортами, які дають право перетину кордону, можуть в'їжджати на територію іншої держави, проїжджати через неї або перебувати на ній без отримання візи протягом 90 днів за термін, що становить 180 днів.

Напередодні прес-секретар МЗС України Олександр Дікусаров зазначив, що угода про скасування візового режиму для цивільних і службових паспортів забезпечить спрощений режим поїздок, стимулює розвиток ділових контактів, а також туристичного обміну.

20 червня ц.р. уряд Ізраїлю на своєму засіданні прийняв рішення про введення безвізового режиму з Україною. Прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньяху тоді заявив, що скасування віз для громадян України приведе до збільшення кількості туристів і, як наслідок, до посилення темпів економічного зростання.