ua en ru

В Ялті відбулося засідання ради глав урядів СНД

Автор: RBC.UA
У Криму в Ялті в Лівадійському палаці закрилося засідання ради глав урядів Співдружності Незалежних Держав (СНД). Наступне засідання глав урядів СНД відбудеться 31 травня 2013 р. у м. Мінськ (Білорусь).

У Криму в Ялті в Лівадійському палаці закрилося засідання ради глав урядів Співдружності Незалежних Держав (СНД). Наступне засідання глав урядів СНД відбудеться 31 травня 2013 р. у м. Мінськ (Білорусь).

Як передає кореспондент РБК-Україна, глави делегацій країн СНД почали засідання у вузькому форматі, потім до них приєдналися інші члени делегації.

Представники глав делегацій держав-учасниць СНД за підсумком засідання підписали низку документів, після чого було оголошено про завершення засідання.

Читайте також: Співпраця України в рамках СНД є одним з пріоритетів зовнішньої політики, - Азаров

На засіданні передбачався розгляд понад 20 проектів документів, зокрема, глави урядів СНД планували обговорити приєднання Узбекистану до договору про зону вільної торгівлі СНД; стан конкуренції на ринку послуг продажу продовольчих товарів в роздрібних торгових мережах в державах-учасницях СНД та комплекс заходів на 2012 - 2014 рр. по реалізації міждержавної програми інноваційного співробітництва держав-учасниць СНД на період до 2020 р.

На початку засідання глави урядів СНД підтримали прагнення Узбекистану приєднатися до зони вільної торгівлі. "У вузькому форматі розглянули участь Узбекистану в зоні вільної торгівлі (ЗВТ) з СНД ... В результаті прийнято рішення підтримати прагнення Узбекистану приєднатися до ЗВТ. Прийнято рішення завершити роботу щодо приєднання Узбекистану до кінця року. Республіка Узбекистан буде дев'ятим державою", - повідомив голова виконавчого комітету, виконавчий секретар СНД Сергій Лебедєв.

Також передбачалося обговорення питання про фінансування в 2013 р. плану заходів щодо реалізації основних напрямів розвитку медико-соціальної допомоги та основні напрямки розвитку загальних освітнього, наукового та культурного просторів, а також охорони здоров'я, спорту і туризму.

Крім того, планувалося обговорити стратегію співробітництва країн СНД щодо побудови та розвитку інформаційного суспільства та план дій з її реалізації на період до 2015 р. та концепцію інформаційного телеканалу "Світ 24", який висвітлюватиме діяльність СНД.

Як повідомлялося, одночасно з засіданням ради глав урядів СНД 27 вересня в Ялті стартував Міжнародний інвестиційний бізнес-форум держав-учасниць СНД "Ялтинські ділові зустрічі".

Як заявляв напередодні поїздки в Ялту прем'єр-міністр України Микола Азаров, на засіданні ради буде багато роботи. "Роботи будете багато. І ця робота буде важливою для України, розвитку її економіки... Я доручаю всім членам уряду, які братимуть участь в цьому засіданні, підготуватися відповідально і грунтовно", - сказав Азаров.

Читайте також: У Ялті може бути підписана угода для мінімізації негативного впливу на Україну введення утилізаційного збору, - Клепач

"Але найголовніше - це розгляд можливості розширення кількості учасників ЗВТ в рамках СНД. Ініціатором створення такий ЗСВ була Україна кілька років тому. Сьогодні ми можемо прямо сказати, що ми тоді ухвалили правильне рішення. Угода про ЗВТ вже набула чинності 20 вересня. Це вигідно і добре для всіх учасників. Але якою мірою, залежатиме і від нас. Для цього нам необхідно докласти ще багато зусиль", - зазначив Азаров.

Читайте також: Договір про ЗВТ з СНД для України набув чинності

Відзначимо, з 13 по 16 вересня 2012 р. в Лівадійському палаці Ялти пройшла дев'ята Ялтинська щорічна зустріч "Україна і світ: долаючи завтрашні виклики разом", організована "Ялтинською європейською стратегією" (YES) у партнерстві з Фондом Віктора Пінчука. Більше 200 провідних представників політичних, ділових і громадських кіл з понад 20 країн світу обговорювали основні глобальні виклики та їхній вплив на Європу, Україну та світ.

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці в Facebook

Закриваючи подію, екс-Президент Польщі, голова наглядової ради Ялтинської Європейської Стратегії Олександр Кваснєвський зазначив, що Україні варто зробити вибір на користь європейської інтеграції і прийняти європейську модель демократії.