ua en ru

У ВР пропонують зняти заборону на приватизацію деяких держпідприємств

Автор: RBC.UA
У Верховній Раді України (ВР) зареєстрований законопроект про виключення низки підприємств із списку об'єктів держвласності, що не підлягають приватизації. 

У Верховній Раді України (ВР) зареєстрований законопроект про виключення низки підприємств із списку об'єктів держвласності, що не підлягають приватизації. Зокрема, документом (№ 8655 від 10.06.2011 р.), ініційованим народним депутатом від фракції ПР Юрієм Каракаєм, пропонується виключити наступні держпідприємства:
Одеське державне виробничо-технічне підприємство "Граніт";
НВК "Фотоприлад" (Черкаська обл.);
Червонооскільське сільськогосподарське рибгосподарства (Харківська обл.);
Український державний інститут скла, Виробниче об'єднання "Автоскло" (Донецька обл.);
Славутський комбінат "Будфарфор" (Хмельницька обл.);
Кримське ВО "Титан" (АРК);
Вільногірський державний гірничо-металургійний комбінат (Дніпропетровська область);
Іршанський державний гірничо-збагачувальний комбінат (Житомирська обл.);
Запорізький державний титано-магнієвий комбінат;
Київський державний завод "Буревісник".

Як говориться в пояснювальній записці, метою прийняття проекту закону України є створення умов для залучення приватних інвестицій у підприємства, подальше збереження яких у державній власності є економічно недоцільним, що дозволить оптимізувати структуру державного сектора економіки, модернізувати застарілі виробництва, впровадити новітні ресурсозберігаючі технології, підвищити конкурентоспроможність вітчизняної продукції.

Відзначимо, в березні 2011 р. Президент України Віктор Янукович на засіданні Комітету економічних реформ заявив, що найближчим часом буде прийнято рішення про роздержавлення тієї власності, яка ще залишилася у держави. На думку президента, продовження процесу приватизації сприятиме переходу державної власності до ефективних господарів. При цьому президент додав, що стратегічні напрямки будуть залишаться за державою і закликав Кабмін невідкладно затвердити нову державну програму приватизації.

Нагадаємо, що в травні 2011 р. Кабінет Міністрів України зняв з порядку денного свого засідання розгляд законопроекту «Про Державну програму приватизації». Тоді мова йшла про дві теплові генерації і дев'ять обленерго, які уряд планував приватизувати в 2011 р.

В даний момент, за словами міністра юстиції Олександра Лавриновича, на розгляді Кабінету Міністрів знаходитися новий проект Державної програми приватизації до 2014 р.

Нагадаємо, що одним з пріоритетів Національного плану дій на 2011 р. з впровадження Програми економічних реформ на 2010 - 2014 рр., підписаного Президентом, є запуск і просування процесу приватизації. Як заявляла раніше перший заступник глави Адміністрації Президента Ірина Акімова, в першу чергу приватизація торкнеться енергетичного сектора.

Як повідомило на початку грудня Міністерства фінансів України, згідно з держбюджетом України на 2011 р., надходження до бюджету України на 2011 р. від приватизації державного майна (крім об'єктів, для яких передбачено окреме розподіл коштів відповідно до Державної програми приватизації на 2000-2002рр..) та інших надходжень, безпосередньо пов'язаних з процесом приватизації та кредитування підприємств планується на рівні 10 млрд грн.