У ВР зареєстрований проект закону про ФДМУ

У Верховній Раді України (ВР) зареєстрований урядовий законопроект № 9368 від 31 жовтня 2011 р. Про Фонд державного майна України. Текст законопроекту опубліковано на сайті ВР.

У Верховній Раді України (ВР) зареєстрований урядовий законопроект № 9368 від 31 жовтня 2011 р. Про Фонд державного майна України. Текст законопроекту опубліковано на сайті ВР.

Згідно з проектом закону основними завданнями Фонду державного майна України (ФДМУ) є

реалізація державної політики у сфері приватизації, оренди, використання та відчуження державного майна, а також у сфері державного регулювання оціночної діяльності;

управління об'єктами державної власності, зокрема корпоративними правами держави у статутних капіталах господарських товариств, щодо яких прийнято рішення про приватизацію та затверджено план приватизації або план розміщення акцій; товариств, утворених в процесі перетворення (в тому числі шляхом корпоратизації) державних підприємств, а також товариств, утворених за участю Фонду державного майна України;

захист майнових прав державних підприємств, установ і організацій, а також корпоративних прав держави на території України та за її межами;

здійснення контролю у сфері організації та проведення приватизації державного майна, відчуження державного майна у випадках, встановлених законодавством, передачі державного майна в оренду та користування; повернення у державну власність державного майна, що було приватизовано, відчужена або вибуло із державної власності з порушенням законодавства; управління корпоративними правами держави, які знаходяться у сфері його управління;

державне регулювання у сфері оцінки майна, майнових прав та професійної оціночної діяльності;

сприяння процесу демонополізації економіки і створенню умов для конкуренції виробників.

ФДМУ здійснює свої повноваження як безпосередньо, так і через регіональні відділення в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі та представництва в районах і містах. Представництва підпорядковуються регіональним відділенням.

ФДМУ очолює голова, який за згодою Верховної Ради України призначається на посаду і звільняється з посади Президентом України.

ФДМУ є центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом, що реалізує державну політику в сфері приватизації, оренди, використання та відчуження державного майна, управління об'єктами державної власності, в тому числі корпоративними правами держави, а також у сфері державного регулювання оціночної діяльності.

ФДМУ відповідальний перед Президентом України.

Діяльність Фонду спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України.

Закон набирає чинності з дня його опублікування.

Проект закону України "Про Фонд державного майна України" розроблено на виконання пункту 10.2. Національного плану дій на 2011 р. щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010 - 2014 роки "Багате суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава", затвердженого Указом Президента України від 27.04.2011 № 504/2011.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України планує зберегти рівень надходжень до держбюджету 2012 р. від приватизації держмайна на рівні 2011 р. - 10 млрд грн. Про це говориться в проекті бюджету на 2012 р.

Нагадаємо, що Фонд держмайна України (ФДМУ) у січні-серпні перерахував до держбюджету 10,97 млрд грн доходів від приватизації держмайна. Верховна Рада запланувала на 2011 рік надходження від приватизації у розмірі 10 млрд грн, таким чином, план вже перевиконаний на 9,7%.

Раніше Президент України Віктор Янукович зазначив, що в державній власності залишиться обмежена кількість підприємств.

Нагадаємо, що 11 березня ФДМУ продав 92,79% акцій телекомунікаційної компанії "Укртелеком" дочірньому підприємству австрійського інвестиційно-фінансового консорціуму EPIC - компанії ЕСУ, виручвши за них 10,6 млрд грн.

Окрім цього, за 8 місяців ФДМУ передав до бюджету 0,59 млрд грн дивідендів (за серпень - 0,18 млрд грн) по акціях, що знаходяться в держвласності, тоді як річний план Мінфіну складає 0,15 млрд грн. Від оренди держмайна до вересня було перераховано 0,56 млрд грн (річний план - 0,66 млрд грн). Загальна сума відрахувань фонду до держбюджету склала 12,12 млрд грн.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top