У ВР погоджена остаточна редакція законопроекту про доступ до публічної інформації
Остаточну редакцію проекту закону про доступ до публічної інформації (№ 2763) погодили представники більшості і меншості. Затверджений варіант документу підписали представник Президента України у Верховній Раді України (ВР) Юрій Мірошниченко, представник фракції Партії регіонів Олена Бондаренко і голова комітету з питань свободи слова і інформації, народний депутат від фракції БЮТ-Батьківщина Андрій Шевченко, повідомляє "5 канал".
Нардепи сподіваються, що вже в грудні цього року ВР прийме новий документ. У законопроекті, відзначили депутати, перш за все, чітко визначені поняття "інформаційного запиту" і "конфіденційної інформації".
Нагадаємо, 22 листопада Президент України Віктор Янукович заявив, що готовий підписати закон про доступ до публічної інформації після того, як він буде розглянутий в парламенті. Разом з тим голова держави зауважив, що не може впливати на порядок денний, за яким працюють і розглядають законопроекти народні депутати. "Суперечності, які є весь час в парламенті, - це постійний процес, і впливати на порядок денний у мене не завжди виходить", - відзначив Президент.
5 листопада перший заступник голови Верховної Ради України Адам Мартинюк заявив, що розгляд проекту закону "Про доступ до публічної інформації" переноситься на наступний пленарний тиждень Верховної Ради. За його словами, надійшов лист від ініціатора законопроекту нардепа від фракції БЮТ А.Шевченка з проханням перенести розгляд даного проекту.
У свою чергу, голова парламенту Володимир Литвин заявив, що його дивує ситуація з проектом закону "Про доступ до публічної інформації". "Мене ця ситуація дивує, тим паче, що я прочитав сьогодні ще раз уважно закон зі всіма вже остаточними поправками... Ніякої таємниці немає. Всі, хто хочуть, отримати будь-яку інформацію, вони мають право її отримати. По суті, ВР живе вже в цьому режимі", - сказав спікер. "Мені не зрозумілі ці політичні ігри, коли самі ініціатори цього законопроекту відмовляють від його розгляду", - підсумував В.Литвин.
Нагадаємо, 2 листопада у Верховній Раде був зареєстрований проект закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення доступу до публічної інформації)".
Як йдеться в пояснювальній записці, метою законопроекту є поліпшення правового регулювання доступу до інформації, чіткого дотримання статей 32 і 34 Конституції України в частині забезпечення доступу до інформації, свободи думки і слова. Разом з цим, метою законопроекту є вдосконалення правового поля для здійснення журналістської діяльності.
Проект закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з вдосконалення правового регулювання у сфері свободи слова і діяльності засобів масової інформації" передбачає внесення змін до Цивільного кодексу України, законів України "Про інформації", "Про науково-технічну інформацію", "Про друкарські засоби масової інформації (преси) в Україні", "Про телебачення і радіомовлення", "Про інформаційні агентства".