ru ua

У Венеції з'явиться перша гондольерша

Автор: RBC.UA
Після багатовікового засилля гондольєрів влада Венеції вперше за всю історію міста видала ліцензію жінці.

Після багатовікового засилля гондольєрів влада Венеції вперше за всю історію міста видала ліцензію жінці, передає ВВС.

Перед цим 24-річна Джорджія Босколо, чий батько також був гондольєром, протягом року виконувала ряд практичних завдань та письмових контрольних робіт, щоб отримати бажаний сертифікат. Тепер вона стане членом гільдії венеціанських гондольєрів, до складу якої до цих пір входили лише чоловіки, і зможе офіційно проводити гондолу по складних і розгалужених венеціанських каналах.

Д.Босколо сподівається, що незабаром на своїй власній гондолі вона зможе вирушати по каналах від самого собору Святого Марка, головної визначної пам'ятки міста на воді.

Як розповів заступник мера Венеції Сандро Сімонато, серед 425 гондольєрів гільдії історично спостерігалося "чоловіче засилля". Кожен з гондольєрів і до цього дня ревно шанує традиції і майстерність цієї стародавньої професії. С.Сімонато також зазначив, що успіх Джорджії, цілком ймовірно, надихне й інших жінок на освоєння професії гондольерші.

Однак, незважаючи на те, що у Д.Босколо тепер є ліцензія, їй дозволяється тільки замінювати одного зі своїх колег, якщо той захоче взяти вихідний.

Відзначимо, покататися на гондолі - задоволення не з дешевих. За 20-хвилинну подорож на всім відомому 11-метровому чорному човні доведеться заплатити мінімум 40 євро (50 дол) за людину.