У Великобританії Facebook звинувачують в ухиленні від сплати податків (відео)

Соціальну мережу Facebook у Великобританії звинуватили в ухилянні від сплати податків.

Соціальну мережу Facebook у Великобританії звинуватили в ухилянні від сплати податків, повідомляє телеканал "24". Так, обсяг сплаченого корпоративного податку склав 380 тис. дол, зазначає видання Independent. При цьому реальна виручка Facebook за операціями у Великобританії складає 280 млн дол

Читайте також: Facebook почала тестувати кнопку "Я хочу"

Варто відзначити, що в травні ц.р. в ході IPO Facebook розмістила на біржі NASDAQ 421,2 млн акцій (180 млн запропонувала сама компанія і 241 млн 233 тис. 615 паперів - її акціонери). Ціна розміщення Facebook склала 38 дол./акція, і на дебютних торгах компанії на біржі NASDAQ 18 травня ц.р. котирування Facebook підвищилися в порівнянні з ціною IPO лише на 23 центи (до 38,23 дол).

Читайте також: Директор Facebook Пітер Тіль продав свої акції на 1 млрд дол

В ході IPO Facebook вдалося залучити більше 16 млрд дол. Вся соціальна мережа при первинному розміщенні акцій оцінювалася в 104 млрд дол.

Читайте також: Цукерберг розчарований падінням вартості акцій Facebook

Однак вже на другий день торгів акції Facebook впали нижче ціни розміщення. На закритті торгів 4 вересня ц.р. вартість акцій соцмережі становила 17,55 дол, що є мінімальним значенням за весь час торгів цінними паперами Facebook Inc.

Читайте також: Розміщення Facebook виявилося значущим провалом на ринку IPO

Згідно з опитуванням учасників ринку, розміщення найбільшої в світі соціальної мережі Facebook виявилося одним з найбільш значущих провалів на ринку IPO за всю його історію.

Вихід Facebook на біржу супроводжувався низкою скандалів. Спочатку торги акціями соціальної мережі на Nasdaq через технічні неполадки почалися на півгодини пізніше, ніж планувалося. Потім з'явилася інформація, що ряд банків, що брали участь в IPO Facebook, незадовго до первинного розміщення акцій отримали інформацію про зниження прогнозу по річній виручці соціальної мережі, проте повідомили ці дані лише обраним клієнтам.

Потім виявилося, що банки - співорганізатори IPO Facebook (Goldman Sachs і JP Morgan) паралельно з виведенням компанії на біржу давали її акції в борг шортселлерам, що сприяло падінню котируваньFacebook. Вони грали не лише проти клієнтів, але і проти провідного андеррайтера IPO Morgan Stanley, який у перший день торгів утримував акції Facebook від падіння. Проти Facebook в США вжеподано кілька судових позовів від інвесторів з вимогою компенсації збитку.

Facebook - одна з найпопулярніших соціальних мереж в світі, в ній зареєстровано понад 900 млн осіб. Штаб-квартира компанії розташована в Менло-Парку (Каліфорнія). На початку жовтня ц.р. кількість користувачів соцмережі Facebook перевалила за 1 млрд. Чистий збиток Facebook у II кв. 2012 р. склав 157 млн ​​дол

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся