ua en ru

В "Укртелекомі" проходить масове скорочення штату

Автор: RBC.UA
Майбутній власник "Укртелекому" австрійський концерн EPIC почав масові скорочення співробітників в телекомунікаційній компанії країни. Про це йдеться у листі співробітників компанії.

Майбутній власник "Укртелекому" австрійський концерн EPIC почав масові скорочення співробітників в телекомунікаційній компанії країни. Про це йдеться у листі співробітників компанії, яку вони направили главам Фонду держмайна Олександру Рябченко, Федерації профспілок України Василю Харі, омбудсмену Ніні Карпачовій та голові "Укртелекому" Георгію Дзекону, передає "Комерсант Україна".

Зокрема в листі, яким володіє видання, йдеться, що працівникам пропонують звільнитися за згодою сторін або написати заяву про переведення на 8-годинний робочий тиждень зі скороченням окладу з 1 червня.

Подібна реорганізація проводиться і в регіонах. Так, у понеділок депутат Дніпропетровської облради Катерина Відякіна заявила, що за останні кілька місяців чисельність місцевої філії оператора скоротилася майже в 2 рази.

Відзначимо, в прес-службі оператора, а також голови правління компанії Г.Дзекона на запит не відповіли. Не стала коментувати цю тему і директор департаменту маркетингу "Укртелекому" Світлана Каткова. А голова об'єднаного профкому підприємства Людмила Топіхіна заявила, що скорочень в компанії немає. "Є реорганізація, люди йдуть за угодою сторін, - заявила вона .- Їм усім виплачується компенсація".

Співробітники "Укртелекому" у своєму листі зазначає, що за чинним колективним договором оператора при звільненні за згодою сторін працівники зі стажем до 10 років отримують в якості компенсації 3 посадових оклади, зі стажем від 10 до 20 років - 4, зі стажем більше 25 років - 6. Ця угода діє до моменту передачі прав власності на держпакет акцій підприємства новому власнику - австрійському концерну EPIC.

Але з моменту підписання договору розміри компенсації значно вище, йдеться в умовах приватизації. Співробітники зі стажем до 5 років повинні отримати не менше 6 місячних посадових окладів, річний оклад - ті, що пропрацювали від 5 до 10 років, дворічний - зі стажем роботи від 10 до 20 років і трирічний - працюючі більше 20 років.

На думку аналітика інвестиційної групи "ТАСК" В'ячеслава Іванишина, в результаті скорочень, новий власник компанії значно економить. «Річний фонд оплати праці "Укртелекому" складає понад 2,3 млрд грн. А середньорічна кількість співробітників "Укртелекому" в 2010 р. склала 75,7 тис. чоловік. Раніше галузеві аналітики відзначали, що для рентабельної роботи компанії їй необхідно скоротити від 20% до 40% персоналу. Тобто, якщо "Укртелеком" скоротить хоча б 20% співробітників з середнім стажем роботи в компанії від 5 до 10 років, після отримання прав на компанію їм потрібно буде виплатити близько 460 млн грн. А зараз - в 4 рази менше», - зазначив аналітик.

Нагадаємо, ФДМУ та ТОВ "ЕСУ" підписали договір купівлі-продажу 92,79% акцій ВАТ "Укртелеком" 11 березня 2011 р. За результатами експертної оцінки, вартість 92,79% акцій "Укртелекому" складає 10 млрд 575,1 млн грн.

18 лютого 2011 р. ФДМУ отримав від ТОВ "ЕСУ" офіційну згоду придбати пакет акцій ВАТ "Укртелеком" розміром 92,79% статутного капіталу за ціною 10 млрд 575,1 млн грн.

13 жовтня 2010 р. ФДМУ виставив на продаж 92,79% акцій "Укртелекому" зі стартовою ціною 10,5 млрд грн, проте у зв'язку з тим, що на участь у конкурсі була подана лише одна заявка, він не відбувся. Компанія ESU запропонувала за "Укртелеком" ціну 10 млрд 500 млн 10 грн.

Згідно з умовами продажу «Укртелекому», покупець повинен забезпечити прибуткову економічну діяльність товариства щодо звіту про фінансові результати на кінець третього фінансового року з дати переходу права власності на пакет акцій. Йому також необхідно виконати умови кредитного договору від 2005 р. (компанія взяла у банків Credit Suisse First і Deutsche Bank на 7 років позику на 500 млн дол.) Крім того, власник підприємства буде зобов'язаний за три місяці виплатити 74,37 млн грн дивідендів за 2007 р. (без урахування пені) і протягом двох років буде зобов'язаний профінансувати створення системи державного спеціального зв'язку.

ESU належить австрійському концерну Epic, що представляє інтереси фонду Джорджа Сороса Quantum в Східній Європі.