ua en ru

В Україну екстрадовано екс-голову комісії Київради з питань земельних відносин Євлаха

Автор: RBC.UA
Федеративна Республіка Німеччина 20 червня екстрадувала в Україну колишнього голову постійної комісії Київради з питань земельних відносин, містобудування та архітектури, депутата блоку Леоніда Черновецького Олексія Євлаха.

Федеративна Республіка Німеччина 20 червня екстрадувала в Україну колишнього голову постійної комісії Київради з питань земельних відносин, містобудування та архітектури, депутата блоку Леоніда Черновецького Олексія Євлаха. В даний час він знаходиться в Лук'янівському СІЗО, пише видання "Комерсант-Україна".

Про доставку Олексія Євлаха в Україну повідомило джерело видання в правоохоронних органах. За його інформацією, літак із Євлахом на борту приземлився в "Борисполі" у другій половині дня 20 червня. Слід зазначити, що в цей час прибувають два рейси з Німеччини: в 14.56 в терміналі F приземлився літак, що слідував рейсом PS402 "Франкфурт-на-Майні-Київ", а о 16.00 там же здійснив посадку літак рейсу LH2544 "Мюнхен-Київ".

Як стверджує джерело, Євлах під конвоєм співробітників МВС був доставлений з аеропорту в Лук'янівський слідчий ізолятор. Інформацію про його екстрадицію вчора підтвердили виданню в прес-службі СБУ, заявивши, що "дійсно, Олексій Євлах був доставлений в Україну 20 червня".

Нагадаємо, 8 червня Федеральне відомство юстиції Федеративної Республіки Німеччина задовольнило запит Генеральної прокуратури України (ГПУ) про видачу Євлаха для притягнення до кримінальної відповідальності.

6 січня 2011 Євлах був затриманий у Франкфурті-на-Майні правоохоронцями Німеччини за поданням СБУ. Його обвинувачують за ст. 366 - внесення в офіційні документи неправдивих відомостей і підробка документів. Від таких дій збитки нанесені Києву оцінюється в розмірі 10 млн грн. За цією статтею Євлах може отримати до 5 років ув'язнення.

Нагадаємо, що СБУ протягом 2010 р. порушила дев'ять кримінальних справ проти чиновників Київської міської держадміністрації та Київської міськради, чотири з них - стосовно конкретних осіб, а п'ять - за фактом скоєння злочину.

СБУ перевіряла наступні сфери діяльності КМДА та Київради: охорона культурної спадщини, містобудування та землекористування; комунальна власність, фізична культура і спорт; охорона здоров'я і медичне забезпечення; Київське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об'єкти нерухомого майна та КП «Київреклама».

При цьому у провадженні слідчого відділу управління знаходяться кримінальні справи стосовно начальника Головного управління містобудування та землекористування (за ознаками злочинів, передбачених ч. 2 ст.364 та ч. 2 ст.366 КК України), начальника Головного управління охорони культурної спадщини (за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст.367 КК України), начальника Головного управління охорони здоров'я та медичного забезпечення (за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст.210 КК України). Перелічені вище особи утримуються під вартою.

Загальна сума завданих збитків по кримінальних справах, які розслідуються за фактами вчинення злочинів, становить понад 25 млн грн.