ua en ru

В Україні за добу підтопило 68 населених пунктів

Автор: RBC.UA
В Україні протягом доби спостерігалися випадки підтоплення територій 68 населених пунктів у Вінницькій, Волинській, Житомирській, Івано-Франківській, Київській, Львівській, Чернігівській областях і м. Києві, повідомляє прес-служба ДержНС.

В Україні протягом доби спостерігалися випадки підтоплення територій 68 населених пунктів у Вінницькій, Волинській, Житомирській, Івано-Франківській, Київській, Львівській, Чернігівській областях і м. Києві, повідомляє прес-служба ДержНС.

Всього протягом доби для надання допомоги населенню для відкачування води на прибудинкових територіях від Державної служби України з надзвичайних ситуацій залучалося 230 рятувальників і 72 од. насосного обладнання. За добу відкачано 20 тис. 476 куб. м води (всього з 2 квітня відкачано 50 тис. 892,3 куб. м води).

За інформацією "Укравтодору", проїзд автошляхами державного і регіонального значення забезпечений.

Читайте також: В Україні сьогодні місцями дощі, температура від +5 до +21

Крім того, за інформацією Гідрометеорологічного центру протягом 5 квітня очікується поступове підвищення рівнів води з подальшим затопленням заплав, зокрема: на р. Рата (Львівська область) близько м. Великі Мости спостерігається підйом рівня води до критичної позначки. Запас складає 67 см.

Прогнозується можливе підтоплення 3 населених пунктів (м. Великі Мости, с. Межиріччі і с. Селець);

на річці Дунай (Одеська область) рівень води у м. Вилкове складає 152 см (за минулу добу знизився на 3 см), початкова позначка підтоплення прирічкових будинків - 155 см. Запас складає 88 см. Прогнозується підтоплення 24 приватних житлових будинки і присадибних ділянок;

Читайте також: Найбільші повені очікуються у Волинській, Житомирській і Рівненській областях

на ділянці річки Дністер Галич-Заліщики підвищення рівня води на 0,5-1,0 м, місцями вихід води на заплаву;

на ділянці річки Тиса між с. Великий Бичків - м. Хуст на 0,4-0,6 м;

на р. Тиса поблизу водпоста Вилок - на 0,8-1,3 м з виходом води на заплаву.

Нагадаємо, вчора повідомлялося, що в Києві налічується 14 підтоплених територій міста. Після аномального снігопаду в кінці березня для столиці актуальним стало питання можливого підтоплення деяких територій. За оцінками синоптиків, максимальний рівень весняного водопілля в Києві може скласти від 650 до 710 см вище нуля. Директор Гідрометцентру Микола Кульбіда пояснював, що ці показники не є критичними, і побоюватися паводку не варто. В той же час Гідрометцентр рекомендує на Канівському і Київському водосховищах на всяк випадок знизити рівень води.

Зазначимо, на сьогодні Гідрометцентр прогнозує дощову погоду. На річках басейну Прип'яті (Волинська обл.) продовжиться поступовий підйом рівнів води на 0,1-0,3 м над поточними, з подальшим затопленням заплав, сільгоспугідь. У Ратнівському, Старовижівському, Любешівському районах очікується досягнення і перевищення небезпечних відміток початкового затоплення господарських будівель і об'єктів в окремих населених пунктах.

Читайте також: У західній та північній Україні з 6 квітня очікується похолодання до 8° морозу

ДержНС, враховуючи поточну погоду, закликає туристів і любителів відпочинку в горах на період лавинної небезпеки утриматися від подорожей у високогір'я Карпат.