ua en ru

В Україні за рік кількість ув'язнених у СІЗО зменшилася в півтора рази (відео)

Автор: RBC.UA
В Україні за рік кількість ув'язнених у СІЗО зменшилася в півтора рази - до 26 тис. осіб. Про це у своїй статті для "Дзеркало тижня. Україна" пише радник Президента України, один з авторів нового Кримінального процесуального кодексу Андрій Портнов.

В Україні за рік кількість ув'язнених у СІЗО зменшилася в півтора рази - до 26 тис. осіб. Про це у своїй статті для "Дзеркало тижня. Україна" пише радник Президента України, один з авторів нового Кримінального процесуального кодексу (КПК) Андрій Портнов (на фото).

"Завдяки вже новим механізмам КПК, сьогодні в слідчих ізоляторах залишилося близько 26 тис. громадян. Тобто приблизно за рік кількість осіб, що містяться в слідчих ізоляторах, зменшилася майже на 12 тис. Всестороння аналітика свідчить, що це ніяк не відбилося на криміногенній ситуації в нашій країні. Більш того, ми позбавили громадян від ризику бути підданими недозволеним методам ведення слідства, від неминучого впливу кримінального середовища, при цьому давши можливість повноцінно готувати свій захист в судовому процесі", - відзначив Портнов.

Так, за його словами, кількість громадян України, що порушували запобіжний захід у вигляді застави, складає менше 1%.

Читайте також: В Україні набув чинності новий Кримінальний процесуальний кодекс

"Ця цифра означає, що люди не хочуть мати проблем і дисципліновано виконують зобов'язання, покладені судом: не виїжджають за межі населеного пункту, вчасно з'являються до слідчого і до суду. На депозитні рахунки держави вже надійшло понад 73 млн грн у вигляді застав, які відразу ж, після завершення виробництва, повертаються громадянам, що не ховаються від правосуддя. Ці гроші - гарантія виконання громадянами своїх обов'язків. Лише декілька десятків тисяч гривень конфісковано державою за невиконання рішень судів", - повідомив радник Президента.

Також Портнов відзначив, що на сьогоднішній день застосування такого запобіжного заходу як домашній арешт - понад 1100 випадків по всій Україні, що складає близько 7% від всіх запобіжних заходів, вживаних до підозрюваних.

"Перші місяці показали, цей захід повністю себе виправдав: майже ніхто не сховався і не скоїв нового злочину. А раніше ці люди сиділи в камерах і роками чекали вироку", - заявив він.

Читайте також: У новому КПК адвокат і прокурор отримали реальну рівність у судовому процесі, - Лутковська

Нагадаємо, новий КПК набув чинності 20 листопада 2012 р. Згідно з положеннями нового КПК, відразу після подачі в міліцію заяви, заявник автоматично стає потерпілим, минувши всі стадії слідства і збору доказів, які є на сьогоднішній день.

З набуттям чинності нового КПК в судовому процесі братимуть участь двоє суддів і троє присяжних. Застосування "суду присяжних" буде введено при розгляді справ, пов'язаних із здійсненням злочинів, покаранням за здійснення яких є довічне ув'язнення.

Також змінюється модель ведення судового розгляду. Новим КПК вводиться домашній арешт. Передбачається, що домашній арешт може бути застосований до особи, обвинуваченої у злочині, за здійснення якого законом передбачено покарання у вигляді позбавлення свободи.

Читайте також: Адвокати не повною мірою використовують права, надані їм новим КПК, - Пшонка

Крім того, підозрюваний, обвинувачений може укласти договір із захисником, а також, договір із захисником можуть укласти інших осіб, які діють на користь обвинуваченого.