ua ru

В Україні набрав чинності закон про збільшення ставок акцизного збору на алкоголь, сигарети і бензин

Автор: RBC.UA
В Україні набрав чинності закон №2275-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України", яким збільшуються ставки акційного збору на деякі товари.

В Україні набрав чинності закон №2275-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України", яким збільшуються ставки акційного збору на деякі товари. Документ опублікований сьогодні в газеті "Голос України".

Законом внесено зміни до низки законодавчих актів з питань оподаткування з метою збільшення надходження податків і зборів до бюджетів усіх рівнів. Зокрема, до законів: "Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби"; "Про ставки акцизного збору і ввізного мита на деякі товари (продукцію)"; "Про ставки акцизного збору на спирт етиловий та алкогольні напої"; "Про ставки акцизного збору на тютюнові вироби".

Нагадаємо, 20 травня Верховна Рада України прийняла закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо оподаткування)". За відповідне рішення проголосували 246 депутатів з 434 зареєстрованих в залі.

Відзначимо, перед розглядом законопроекту в другому читанні, народний депутат від Партії регіонів Олексій Плотніков повідомив, що Кабінет міністрів України врахував пропозиції депутатів про несуттєве підвищення акцизів на алкоголь і бензин.

Згідно зі законом, ставка на спирт етиловий становитиме 39,40 грн за 1 л 100%-го спирту, ставка на пиво - 0,74 грн за 1 л, на вина виноградні натуральні - 10 коп. за 1 л, вина кріплені - 2 грн з 1 л, на сигарети без фільтру - 40,25 грн за 1000 штук, на сигарети з фільтром - 90 грн за 1000 штук, на бензини - 132 євро за 1000 кг.

Зокрема, як наголошувалося в пояснювальній записці до законопроекту, прийнятого у першому читанні, за прикладом законодавства Росії, ЄС і вимог відповідної угоди СОТ пропонується поступове збільшення ставок на коньяки до рівня ставки на горілку. У зарубіжних країнах здійснюється оподаткування міцних алкогольних напоїв по одній ставці незалежно від способу їх виробництва.

Як заявляла після прийняття законопроекту в першому читанні голова комітету Верховної Ради України з питань промислової, регуляторної політики та підприємництва Наталія Королевська, підвищення акцизів на алкоголь і тютюн збільшить тінізацію економіки на 50%. Також вона назвала згаданий законопроект "реквіємом всім реформам".

Крім того, ВР прийнятим законом звільнила ввезений у країну імпортний природний газ від сплати податку на додану вартість (ПДВ).