ua en ru

В Україні набув чинності закон про судовий устрій і статус суддів

Автор: RBC.UA
В Україні набув чинності закон про судовий устрій і статус суддів. Закон України "Про судовий устрій і статус суддів" сьогодні опублікований в журналі Верховної Ради (ВР) України "Голос України" (№142 (4892), 3 серпня 2010 р.).

В Україні набув чинності закон про судовий устрій і статус суддів. Закон України "Про судовий устрій і статус суддів" сьогодні опублікований в журналі Верховної Ради (ВР) України "Голос України" (№142 (4892), 3 серпня 2010 р.).

Напередодні Президент України Віктор Янукович в контексті набуття чинності закону України «Про судовий устрій і статус суддів» і для його реалізації дав ряд доручень уряду, Міністерству юстиції. Зокрема, за словами заступника глави Адміністрації Президента Андрія Портнова, мова йде про забезпечення неухильного виконання вимог закону, поліпшення матеріально-технічного забезпечення судів.

«Президент дав доручення виконати вимоги закону щодо створення в Україні Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ, збільшити фінансування судових органів», - сказав А.Портнов.

Нагадаємо, 27 липня ц.р. В.Янукович підписав закон "Про судовий устрій і статус суддів", який визначає правові принципи організації судової влади і здійснення правосуддя в Україні.

Окрім іншого, закон передбачає створення Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, який діятиме як суд касаційної інстанції. Таким чином, ліквідовується інститут подвійної касації і забезпечується єдиний підхід до розгляду справ в касаційному порядку.

Закон передбачає також оптимізацію процедури залучення суддів до дисциплінарної відповідальності.

Законом також встановлюється порядок, відповідно до якого кожен суд загальної юрисдикції є окремим розпорядником бюджетних коштів, що має зробити неможливим втручання в його діяльність при виділенні бюджетних коштів і їх використанні.

Раніше голова Верховного суду України (ВСУ) Василь Онопенко звернувся до В.Януковича з проханням ветувати закон про судовий устрій і статус суддів, оскільки запропонована законом система судового устрою може привести до звуження об'єму конституційних гарантій прав громадян на судовий захист, зниження рівня такого захисту, руйнування єдиної судової системи України, посилення залежності судів і суддів. В.Онопенко також заявив, що зміни в закон про судовий устрій обмежать конституційні повноваження ВСУ.

Як повідомлялося, 7 липня ц.р. ВР прийняла закон про судовий устрій і статус суддів. За відповідне рішення проголосували 260 депутатів з 264 присутніх в залі.

В той же час Венеціанська комісія закликала не приймати цей закон.