В Україні набрав чинності новий Податковий кодекс

В Україні сьогодні набрав чинності новий Податковий кодекс.

В Україні сьогодні набрав чинності новий Податковий кодекс.

Документ був опублікований 4 грудня 2010 р. на 56 сторінках у газеті "Голос України" (№№229-230 від 4 грудня 2010 р.). Водночас у "Голосі України" опублікований закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Податкового кодексу України".

Нагадаємо, 3 грудня 2010 р. цей документ підписали голова Верховної Ради України Володимир Литвин, а також Президент України Віктор Янукович. Також В.Литвин підписав і направив до Адміністрації Президента закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Податкового кодексу України.

Зокрема, своїми змінами ВР скасувала низку положень Податкового кодексу, які, на думку Президента, порушують конституційні права і свободи громадян, у тому числі презумпцію невинності, гарантії захисту громадянами своїх прав і свобод, право власності та ведення підприємницької діяльності, а також які вносять дисбаланс у права та обов'язки платників податків та контролюючих органів.

Крім того, ВР надала право малому бізнесу обирати, в якій формі, паперовій або електронній, надавати податкову звітність (великий і середній бізнес повинні будуть надавати її у електронному вигляді).

У своїх поправках В.Янукович також залишив без змін чинну систему спрощеного оподаткування у новому Податковому кодексі.

«Впроваджуючи істотні зміни в застосуванні спрощеної системи оподаткування, кодекс не встановлює належних гарантій захисту прав фізичних осіб - платників єдиного податку в перехідний (трансформаційний) період. Так, для суб'єктів спрощеної системи оподаткування, які повинні адаптуватися до нових правил ведення обліку, не врегульовано питання, наприклад, обмеження частоти перевірок, одночасно передбачений недостатній період часу (всього півроку) для застосування штрафних санкцій на рівні, який не має кримінального характеру. Таким чином, відповідними положеннями кодексу порушуються норми чинної Конституції України щодо гарантування права на підприємницьку діяльність, забезпечення державою захисту конкуренції у підприємницькій діяльності (стаття 42), щодо недопущення звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод при прийнятті нових законів (стаття 22). Для уникнення таких ризиків вважаю за необхідне зберегти чинну спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва і пропоную главу 1 розділу XIV (спеціальні податкові режими, спрощена система) кодексу виключити», - відзначається в документі.

Крім того, згідно з п. 7 підрозділу 10 Прикінцевих положень Податкового кодексу України за порушення податкового законодавства у період з 1 січня 2011 р. до 30 червня 2011 р. передбачається штраф у розмірі 1 грн.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top