ua en ru

В Україні найважча серед країн Європи та СНД епідемія гепатиту

Автор: RBC.UA
Україна страждає від найтяжчої серед країн Європи та СНД епідемії гепатиту. Про це заявив перший заступник міністра охорони здоров'я України Василь Лазоришинец.

Україна страждає від найтяжчої серед країн Європи та СНД епідемії гепатиту. Про це заявив перший заступник міністра охорони здоров'я України Василь Лазоришинець вчора на прес-конференції, приуроченій до Всесвітнього дня боротьби з вірусними гепатитами, передає радіо «Свобода» з посиланням на прес-службу МОЗ.

У той же час, за словами заступника міністра, сьогодні держава визнала цю проблему і готова разом з громадськими організаціями допомогти вирішити її. В.Лазоришинець зазначив, що в Україні мало інформації про гепатит С, тоді як група вірусних гепатитів, найнебезпечніші серед яких В і С, швидко поширюється у нашій країні. Інфікування цими вірусами призводить до хронічного перебігу хвороби з несприятливими наслідками.

Як повідомлялося в ЗМІ, до 2009 р. підрахунок всіх хворих гепатитом С, в Україні не вели. Тим часом, незалежні експерти називають цифри від 1,1 до 3-х мільйонів хворих і вірусоносіїв.

Відзначимо, в березні ц.р. Україну, на запрошення Дитячого фонду ЮНІСЕФ, відвідав спікер з питань гепатиту С в США, письменник і актор Крістофер Кеннеді Лоуфорд.

На думку зарубіжного експерта, «ми навіть не усвідомлюємо масштабів проблеми, а саме реальної кількості хворих». За попередніми даними, лікування гепатиту С успішно лише в 40-80% всіх випадках в залежності від генотипу вірусу і стадії захворювання.

На відміну від Росії, Білорусі та Польщі, в Україні немає державних програм з лікування гепатиту. Багато хворих змушені тихо вмирати. К.К.Лоуфордом порадив чиновникам залучати до вирішення проблем недержавні організації.

У свою чергу, міністр охорони здоров'я України Зіновій Митник доручив МОЗ підготувати Державну програму з безпеки донорської крові, яка за ідеєю, повинна також поліпшити ситуацію з ранньою діагностикою гепатитів В і С.

Нагадаємо, що до 1996 р. в Україні донорська кров не перевірялась на віруси гепатиту. За неофіційними даними близько половини всіх відомих заражень відбулося через переливання інфікованої крові.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), кількість носіїв вірусу гепатиту В світі сягає 350-500 млн, а людей, у яких виявлено маркери гепатиту С, - понад 180 млн. Кількість людей, інфікованих вірусом гепатиту С, вже сьогодні в десятки разів перевищує кількість ВІЛ-інфікованих, а за прогнозами фахівців, до 2015-2020 рр. число хворих подвоїться.