ua ru

В Україні сьогодні закінчився термін дії знижених акцизів на бензин

Автор: RBC.UA
В Україні сьогодні закінчився термін дії знижених акцизів на бензин.

В Україні сьогодні закінчився термін дії знижених акцизів на бензин.

Відзначимо, 31 серпня ц.р. міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко заявив, що не прогнозує зростання цін на нафтопродукти з вересня поточного року. "За нашими розрахунками, у нас є певний запас міцності. Ми не чекаємо підвищення ціни в результаті підвищення акцизів, тому що сьогодні маржа на заправках приблизно 220-240 дол./т, а після введення мита вона зменшиться до штатної", - сказав міністр .

Нагадаємо, що раніше Бойко заявив, що в Україну для стабільності на ринку нафтопродуктів необхідно зменшувати частку імпортних нафтопродуктів до 15%, одночасно зі збільшенням вітчизняної нафтопереробки. За його словами, для стабілізації ринку необхідно повернутися до ситуації 2004 року, коли обсяг нафтопродуктів, вироблених в Україну та імпортованих був у співвідношенні 85% до 15%, відповідно (зараз це співвідношення приблизно 50/50).

У свою чергу, глава консалтингової групи «А-95» Сергій Куюн заявив, що ні про яке зникнення бензину, у світлі припинення терміну дії закону про знижені акцизи, сьогодні мови бути не може. «В цілому, я здивований нагнітанням паніки. Я вважаю, що ні про яке зникнення бензину сьогодні мови йти не може, тому що оператори ринку напередодні нових ставок акцизу, зробили хороші запаси. Цих запасів повинно вистачити для того, щоб нормально пережити перехідний період.

Друге, в найближчі два-три тижні ми точно не побачимо ніякого подорожчання. Подорожчання можливе в третій декаді вересня, і я впевнений, що це не буде повне перекладання нових ставок на споживача, а це близько 50 коп. на літрі бензину, і близько 30 коп. на дизелі. Щодо дизелю, я вважаю, що підвищення податку взагалі може залишитися непоміченим, оскільки існуюча торговельна націнка дозволить компенсувати підвищення.

Що стосується бензину, то 50 коп. навряд чи зможе пройти так непомітно. Частина з них все одно буде компенсована, і в результаті, зростання складе близько 20-30 копійок. Що стосується довгострокових прогнозів, як будуть змінюватися ціни на бензин до кінця року, то тут все залежить від світових цін на нафту», - сказав він.

Нагадаємо, 1 серпня Президент України Віктор Янукович підписав закон, що продовжує дію понижених акцизів на бензин до 1 вересня.

Раніше, 7 липня Верховна Рада України продовжила дію понижених ставок акцизного збору до 1 вересня 2011 р.

"Ми погодили з урядом і внесли зміни до ухваленого напередодні закону № 8217, якими дії поточних понижених ставок акцизного збору подовжується до 1 вересня 2011 р.". - заявив 7 липня голова комітету з питань фінансів, банківської діяльності, податкової і митної політики Віталій Хомутинник.

Раніше передбачалося продовжити дію тимчасового розміру акцизного податку на нафтопродукти до 31 грудня 2011 р. (132 євро / т). Відповідний проект "Про внесення змін до Податкового кодексу України відносно тимчасового зменшення ставок акцизного податку" (№ 8731 від 01.07.2011 р.) ініціювала народний депутат фракції ПР Ірина Горіна.

Нагадаємо, для стабілізації ситуації на ринку нафтопродуктів Верховна Рада 7 квітня підтримала ініційований Міністерством енергетики і вугільної промисловості, законопроект про зниження на три місяці ставок акцизного збору на 50 євро/т для бензину і на 30 євро/т для дизельного палива, до 132 євро/т і 60 євро/т відповідно.

Нагадаємо, раніше Віктор Янукович відзначив, що Україна втратила 500 млн грн в результаті зниження акцизів на пальне.

"У нас прослідковується відставання з будівництвом доріг. Я вам відверто скажу, що мої колеги мене критикують сьогодні, що ми скасували акциз на кілька місяців на паливно-мастильні матеріали і знизили напруження на ціні на дизпаливо, тому що йшло зростання, але ми втратили трохи більше 500 млн грн в бюджеті на будівництві доріг", - відзначив він.