ua en ru

В Україні сьогодні ціни на бензини і ДП знижуються на 10 копійок

Автор: RBC.UA
Учасники засідання Експертно-аналітичної групи (ЕАГ) з опрацьовування питань функціонування ринку нафти, нафтопродуктів і розвитку нафтопереробної промисловості 28 травня домовилися про поетапне зниження ціни на бензини і дизпаливо на 10 коп. з 29 травня і ще на 10 коп. з 4 червня 2012 р. Про це повідомили в прес-службі Міненерговугілля.

Учасники засідання Експертно-аналітичної групи (ЕАГ) з опрацьовування питань функціонування ринку нафти, нафтопродуктів і розвитку нафтопереробної промисловості 28 травня домовилися про поетапне зниження ціни на бензини і дизпаливо на 10 коп. з 29 травня і ще на 10 коп. з 4 червня 2012 р. Про це повідомили в прес-службі Міненерговугілля.

При цьому під час засідання було констатовано тривале зниження ціни світлих нафтопродуктів на європейських ринках, наявність достатнього запасу нафтопродуктів в Україні та істотне зниження цін на імпортоване паливо протягом останніх місяців.

Всі члени ЕАГ погодилися, що рекомендований коридор є економічно обґрунтованим, а поступове зниження цін буде сприяти збереженню стабільності на ринку нафтопродуктів.

Нагадаємо, 17 травня повідомлялося, що в Україні до кінця травня бензин і дизель можуть подешевшати на 40 копійок. За розрахунками секретаріату ЕАГ, якщо ціна на нафту і світлі нафтопродукти збережеться на нинішньому рівні, і не буде різких стрибків на європейських біржах, то ціна на імпортоване паливо повинна зберегтися на сьогоднішньому рівні. Отже, варто очікувати до кінця травня зниження ціни на бензини до 40 коп. за літр, а на дизельне паливо - до 30 коп.

Зазначимо, попередні зниження цін на паливо були здійснені 15 і 12 травня.

Нагадаємо, раніше міністр енергетики і вугільної промисловості Юрій Бойко заявив, що держава завжди буде контролювати ринок нафтопродуктів тому, що він має особливу чутливість. Наприкінці березня Антимонопольний комітет України (АМКУ) спільно з Міненерговугілля почав розслідування щодо зростання цін на бензин. Причиною розслідування було систематичне зростання цін на паливо, яке імпортери пояснювали зростанням цін на нафту. Прогнозувалося, що бензин може подорожчати до 12 грн/л.

У підсумку АМКУ рекомендував учасникам ринків нафтопродуктів знизити ціни на бензин марки А-95 "до рівня, що існував би в умовах значної конкуренції на ринку". Надано рекомендації ПІІ "Лукойл Україна", ПАТ "Концерн Галнафтогаз", ПП "Окко нафтопродукт", ТОВ Торговий дім "Континіум - Галичина", ТОВ "Континент Нафто Трейд", ТОВ "Альянс Холдинг", ТОВ "УТН-Схід" і СП ТОВ "Кершер".

З метою зниження цін на бензин уряд і ВР схвалили закон № 4677-VI "ПРО внесення змін до підрозділ 5 розділу X "Перехідні положення" Податкового кодексу України про коригування ставок акцизного податку", який з 27 травня набрав чинності. Згідно із законом, діюча ставка акцизного збору буде виступати коректором світової ціни нафти для споживачів України до кінця поточного року.

Зараз акциз на бензин становить 198 євро/т, на дизпаливо з вмістом сірки не більше 0,005% - 46 євро/т; з вмістом сірки більше 0,005%, але не більше 0,035% - 68 євро/т; з вмістом сірки більше 0,035%, але не вище 0,2% - 75 євро/т; з вмістом сірки понад 0,2% - 98 євро/т. До цієї ставки акцизу кожну декаду буде додаватися або відніматися залежно від середньої вартості нафти Brent (DTD), на біржі ICE (Лондон) за попередній декаду, коригуюча сума, яка не може бути більше 50% базової ставки. При середній ціні на нафту 105-125 дол./бар. коригувальна сума розраховуватися не буде, тобто буде діяти поточна ставка акцизного збору.

При середній ціні нафти менше 105 дол./бар. акциз буде рости - до діючих ставок буде додаватися коригуюча сума, що розраховується як різниця між 105 дол. і біржовий ціну (з урахуванням курсу "долар США-євро" за відповідну декаду і кількості барелів на тонні - 7,62 бар./т).

При середній ціні нафти вище 125 дол./бар. акциз буде знижений - з нього буде відніматися коригуюча сума, що розраховується як різниця між 125 дол. і біржовий ціну (з урахуванням курсу "долар США-євро" за відповідну декаду і кількості барелів на тонні - 7,62 бар./т).

Додамо, що споживання світлих нафтопродуктів у чистій вазі у квітні зросло лише на 2%, у той час як у грошовому - на 11,1%.