В Україні сальдо фінрахунку у вересні стало від'ємним у 1 млрд дол

Понеділок 24 жовтня 2011 13:07
Автор: RBC.UA
В Україні сальдо фінансового рахунку у вересні 2011 р. було від'ємним на рівні 1 млрд дол. Про це йдеться в оцінці стану платіжного балансу Національного банку України (НБУ) за вересень 2011 р. за попередніми даними.

В Україні сальдо фінансового рахунку у вересні 2011 р. було від'ємним на рівні 1 млрд дол. Про це йдеться в оцінці стану платіжного балансу Національного банку України (НБУ) за вересень 2011 р. за попередніми даними.

Відмітимо, протягом перших 8 місяців зберігався профіцит у середньому більше 0,8 млрд дол. в місяць.

"Формування від'ємного сальдо було зумовлено перш за все різким збільшенням приросту готівкової валюти поза банками - до 1,8 млрд дол. (у січні-серпні середньомісячні обсяги становили 0,7 млрд дол.)", - відмічає НБУ.

Нагадаємо, за даними НБУ, від'ємне сальдо валютних інтервенцій НБУ у вересні 2011 р. перевищило 1,9 млрд дол.

Також, згідно повідомленню НБУ, у вересні надходження іноземної валюти від нерезидентів перевищили платежі на їх користь на 617 млн дол. (в еквіваленті).

"Водночас на фоні сезонних чинників та напруження на міжнародних фінансових ринках спостерігалося підвищення внутрішнього попиту на іноземну валюту, який виявився більшим за валютну пропозицію. За таких умов чистий попит на іноземну валюту нівелювався курсовими коливаннями гривні та валютними інтервенціями Національного банку України. Їх від'ємне сальдо за місяць перевищило 1,9 млрд дол.", - відмічає НБУ.

Нагадємо, як заявив перший заступник голови Національного банку України (НБУ) Юрій Колобов чисті валютні надходження від нерезидентів станом на 17 серпня 2011 р. становили 9,4 млрд дол.

"З початку поточного року надходження іноземної валюти від нерезидентів перевищують платежі на їх користь. Станом на 17 серпня цього року чисті валютні надходження від нерезидентів становили 9,4 млрд дол.", - заявив Колобов.

За його словами, це сприяє підтримці пропозиції іноземної валюти на міжбанківському валютному ринку. Її чистий обсяг у І півріччі перевищив 1 млн 251 тис. дол. За цих умов НБУ проводить інтервенції як з закупівлі іноземної валюти, так і з її продажу, пояснив Колобов.

За даними заступника голови НБУ, сальдо від цих операцій є додатнім і перевищує 354 млн дол. "Незважаючи на відсутність у поточному році кредитних надходжень від МВФ, обсяг міжнародних резервів збільшився на 10,7%, перевищивши 38,22 млрд дол. Цього достатньо для фінансування майбутнього імпорту товарів та послуг протягом 4,6 місяця", - повідомив він.

За даними НБУ, з початку року обмінний курс гривні до долара знизився на 0,4%, а на готівковому сегменті - на 0,1%. "У рамках співпраці з МВФ Україна взяла зобов'язання щодо поступового підвищення гнучкості обмінного курсу гривні. У зв'язку з цим, її офіційний курс до долара встановлюється на підставі середньозважених котирувань на міжбанківському валютному ринку з можливим відхиленням +-2%. Щоденні відхилення офіційного курсу гривні до долара від ринкового протягом 2011 р. знаходяться в зазначених межах - від +0,4% до -0,33%", - підкреслив Колобов.

Зазначимо, НБУ прогнозує, що до кінця 2011 р. платіжний баланс буде збалансованим припливом коштів по фінансовому рахунку.

За даними Нацбанку, за вересень ринковий курс гривні відносно долара США за безготівковими операціями знизився на 0,02 % - до 7,9985 грн/дол., а за операціями з продажу готівкових доларів США - на 0,23 % - до 8,0407 грн/дол.

За офіційним курсом гривня знецінилася відносно долара США на 0,03 % - до 7,9727 грн/дол., а відносно російського рубля та євро зміцнилася на 9,45% та 5,44 % - до 2,5012 грн/10 рублів та 10,85,48 грн/євро відповідно.

Нагадаємо, раніше НБУ повідомив, що золотовалютні резерви України у вересні 2011 р. зменшились до 35 млрд дол.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся