В Україні з 1 листопада підвищуються тарифи на теплову енергію для бюджетних установ

Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг підвищила діючі тарифи на теплову енергію для бюджетних установ та інших споживачів (крім населення). Тарифи вступають в силу з 1 листопада 2011 р.

Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг підвищила діючі тарифи на теплову енергію для бюджетних установ та інших споживачів (крім населення). Тарифи вступають в силу з 1 листопада 2011 р. Таке рішення було прийнято сьогодні на відкритому засіданні комісії, передає кореспондент РБК-Україна.

Зокрема, комісія підвищила: КП Ялтинської міської ради "Ялтинські теплові мережі" на 28,28% до 893,44 грн/Гкал КП і на 28,28% до 893,44 грн / Гкал інших споживачів (крім населення); КП "Малинтеплоенерго "на 11,69% до 649,44 грн/Гкал; ТОВ "Тепло" в м.Білопілля на 34,88% до 777,81 грн/Гкал і на 31,81% до 833,47 інших споживачів (крім населення); ТОВ "Тепло" в смт.Улянівка на 47,32% до 771,61 грн/Гкал і на 43,53% до 817,16 грн/Гкал для інших споживачів (крім населення); ТОВ "Тепло" в смт.Жовтневе на 30,88% до 777,60 грн/Гкал; КП "Теплогарант" на 32,92% до 719,28 грн/Гкал і на 28,61% до 745,66 грн/Гкал для інших споживачів (крім населення); КП "Глухівський теплової район" на 5, 15% до 733,68 грн/Гкал; Красноградське підприємство теплових мереж на 31,09% до 864,80 грн/Гкал і на 30,74% до 872,97 грн/Гкал для інших споживачів (крім населення); КП "Новокаховське управління комунального господарства "на 29,95% до 901,02 грн/Гкал і 30,10% до 913,06 грн/Гкал інших споживачів (крім населення); КПТМ Каховтеплокомунерго на 25,34% до 840,33 грн/Гкал і на 25,33% до 840,33 грн/Гкал інших споживачів (крім населення); ТОВ "Сміла Енергоінвест" на 53,15% до 823,71 грн / Гкал і 51,40% до 842,03 грн/Гкал інших споживачів (крім населення); ПАТ "Дніпроенерго" Криворізька ТЕС" на 11,19% до 238,48 грн/Гкал і на 10,46% до 253,47 грн/Гкал для інших споживачів (крім населення).

30 вересня цього року голова Національної комісії регулювання ринку комунальних послуг України Валерій Саратов повідомив, що тарифи на теплову енергію для суб'єктів господарювання у сфері теплопостачання для потреб бюджетних та інших споживачів, окрім населення, скоректовані на 58%. "Ми скорегували на 58% тарифи на теплову енергію для суб'єктів господарювання у сфері теплопостачання для потреб бюджетних та інших споживачів, окрім населення, з метою зменшити різницю в тарифах", - заявив тоді Саратов.

Нагадаємо, під час XI Міжнародного економічного форуму віце-прем'єр, міністр соціальної політики Сергій Тігіпко заявив, що переговори з Міжнародним валютним фондом (МВФ) свідчать про те, що комунальні послуги подорожчають на 32%. "Переговори з МВФ свідчать про те, що комунальні послуги подорожчають на 32%. Може, більше. Дуже велика може бути для нас проблема. Ми ведемо переговори, і, можливо, ми домовимося з Росією про зниження вартості газу. Ми вже підняли тарифи на 50%. Десять років про це говорили, але уряд пішов на це непопулярне рішення. Ми робимо такі політичні кроки, тому що це важливо для населення", - повідомив Тігіпко.

Нагадаємо, місяць тому глава представництва МВФ в Україні Макс Альєр оприлюднив перелік вимог, виконання яких необхідне для отримання Україною нового траншу. Серед них - проведення пенсійної реформи, корекція тарифів на газ для населення і теплокомуненерго, пошук коштів для покриття дефіциту НАК "Нафтогаз України". Ще однією умовою фонду була відміна обов'язкового викупу Нацбанком облігацій в капіталі банків, виконана ще в червні.

Пенсійна реформа в оновленій редакції вступила в силу з 1 жовтня. З цієї ж дати на 11,8% підвищена ціна природного газу для промислових споживачів і на 59% - тарифи для бюджетних і промислових споживачів на теплову енергію. Не зросли лише тарифи на газ для населення. Більш того, за словами глави Нацкомісії регулювання ринку комунальних послуг Саратова, підвищення тарифів ЖКГ не буде до кінця опалювального сезону-2011/12.

Як вважають представники Партії регіонів, при наявності прогресу по інших напрямках МВФ може відмовитися від вимоги підвищити тарифи. "Ми відзвітуємо про стабільну макроекономічну ситуацію в поточному році і очікуваному зростанні ВВП в 5%, що вище прогнозів західних аналітиків. Питання підвищення ціни газу для населення цілком є предметом для переговорів. МВФ вивчить реалістичність проекту держбюджету на 2012 рік, і якщо побачить, що ми виходимо на необхідний фондом дефіцит (1,5% ВВП) без підвищення, може піти на корекцію своїх вимог",- упевнений голова підкомітету Верховної ради з питань міжнародної економічної політики Олексій Плотніков. "Потрібно домагатися корекції вимог МВФ, особливо виходячи з того, що різке підвищення тарифів істотно знизить купівельну спроможність громадян і сповільнить відновлення внутрішнього ринку. Більш того, два тижні тому я зустрічався у Вашингтоні з чиновниками МВФ, що курують Україну, і переконався, що вони налаштовані на відновлення співпраці і готові змінити програму", - сказав раніше заступник голови фракції Партії регіонів Анатолій Кінах.

В той же час, джерело, знайоме з позицією МВФ, розповіло, що уникнути підвищення тарифів майже неможливо. "Альтернативою могло б бути адекватне скорочення соціальних статей, але це абсолютно виключено. Тому ми приречені повернутися до розгляду питання перегляду тарифів. Звичайно, це буде не 50-процентне підвищення, ми будемо шукати бюджетні резерви, щоб це підвищення було мінімальним, але від цієї вимоги МВФ, ймовірно, не відступить", - сказав співрозмовник. За його словами, успіхом можна буде вважати не тільки виділення нового траншу МВФ, але і будь-який позитивний прес-реліз за підсумками місії: "В першу чергу нам необхідно, щоб у МВФ визнали, що економічна ситуація в Україні стабільна".

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся