В Україні з 1 липня запроваджується ринок двосторонніх договорів із продажу електроенергії

Четвер 24 червня 2010 20:30
Автор: RBC.UA
В Україні з 1 липня запроваджується ринок двосторонніх договорів із продажу електроенергії в тестовому режимі. Відповідне рішення ухвалене сьогодні на засіданні НКРЕ, повідомив на прес-конференції глава НКРЕ Сергій Тітенко, передає кореспондент РБК-Україна.

В Україні з 1 липня запроваджується ринок двосторонніх договорів із продажу електроенергії в тестовому режимі. Відповідне рішення ухвалене сьогодні на засіданні НКРЕ, повідомив на прес-конференції голова НКРЕ Сергій Тітенко, передає кореспондент РБК-Україна.

"Тіньовий або тестовий режим працюватиме 3 місяці, з липня. Учасники будуть зобов'язані надавати всі необхідні документи. Планується проведення 3-4 аукціонів. Після першого аукціону ми побачимо всі недоробки і знатимемо, які проблеми можуть бути і як їх вирішувати при запровадженні ринку прямих двосторонніх договорів" - заявив С.Тітенко.

 Він додав, що оператором ринку буде ДП "Енергоринок", а брати участь в аукціонах зобов'язані всі оператори ринку електроенергії, які працюють на внутрішньому ринку. "У нас зареєстровано понад 260 компаній, із них фактично працюють близько 60. Ось ми і побачимо, хто і як працює" - відзначив С.Тітенко.

 Крім того, за словами С.Тітенка, тестовий режим працюватиме в повній відповідності з проектом відповідного закону, який зараз допрацьовується комісією. На кожен аукціон буде виставлено 10% від місячного внутрішнього ринку електроенергії. Крім того, працюватиме так званий "принцип сендвіча", коли ціна кіловата буде середньою між вартістю кіловата, виробленого атомною і тепловою генерацією. Також тіньовий режим не передбачає механізму перехресного субсидування учасників торгів.

 Нагадаємо, обсяг виробництва електричної енергії електростанціями, що входять до Об'єднаної енергетичної системи (ОЕС) України, за 5 місяців 2010 р. досяг 79 млрд 672,3 млн квт.г, що на 8 млрд 049,4 млн квт.г або на 11,2% більше відносно 2009 р., за даними Міністерства палива і енергетики. Електростанціями, що належать до сфери управління Мінпаливенерго, вироблено 76 млрд 089,2 млн квт.г електроенергії, що на 7 млрд 732,9 млн квт.г або на 11,3% більше за показник минулого року.

Протягом травня 2010 р. тепловими і атомними електростанціями і районними котельнями відпущено 725,3 тис. гкал тепла, що на 4,5% менше від показника травня 2009 р. За січень-травень 2010 р. енергетичними компаніями і електростанціями (АЕС, ТЕС, ТЕЦ), що знаходяться у сфері управління Мінпаливенерго і ТОВ "Східенерго", відпущено 15 млн 292,9 тис. гкал тепла, що на 1 млн 271,2 тис. гкал (або на 9,1%) більше від показника минулого року. На складах ТЕС  станом на 1 червня 2010 р. накопичено 2 млн 587,9 тис. т вугілля, що на 1 млн 619,5 тис. т менше, ніж минулого року (4 млн 207,4 тис. т). У травні 2010 р. обсяг виробництва електричної енергії електростанціями, що входять до ОЕС України, становив 13 млрд 784 млн квт.г і збільшився на 1 млрд 590 млн квт.г або на 13% відносно показника 2009 р.

 

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся