ua en ru

В Україні з 1 липня перестають діяти "пільгові" штрафи за порушення ПК

Автор: RBC.UA
В Україні з 1 липня перестають діяти "пільгові" штрафні санкції за порушення податкового законодавства. Про це йдеться в п. 7 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України (ПК).

В Україні з 1 липня перестають діяти "пільгові" штрафні санкції за порушення податкового законодавства. Про це йдеться в п. 7 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України (ПК).

Згідно документу, з 1 січня по 30 червня 2011 р. в Україні за порушення податкового законодавства застосовувались штрафні санкції у розмірі не більше 1 грн за кожне порушення.

З 1 липня також втрачає силу заборона Державної податкової служби України (ДПСУ) на перевірки фізосіб-підприємців.

Крім того, з липня 2011 р. надання консультаційних, юридичних, бухгалтерських, аудиторських послуг, а також послуги з розробки, поставки програмного забезпечення тощо, є об'єктом податку на додану вартість (ПДВ). Також ПДВ обкладаються операції з поставки послуг, що надаються іноземним суднам та вітчизняним судам, що здійснюють міжнародні перевезення пасажирів

Нагадаємо, 16 червня ц.р. Верховна Рада України (ВР) прийняла за основу урядовий законопроект про внесення змін до податкового законодавства України, які передбачають спрощення системи оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва.

Зокрема, проект закону передбачає:

- скасування обмеження віднесення на витрати платника податку на прибуток витрат на придбання товарів (робіт, послуг) у фізичних осіб - платників єдиного податку;

- представлення платниками податку на прибуток переліку доходів і витрат у розрізі контрагентів, які є платниками єдиного податку;
- встановлення обов'язку реєстрації платником ПДВ у разі надання послуг платникам ПДВ;

- визначення положень про оподаткування доходів фізичних осіб, які здійснюють несистематичний продаж товарів, у вигляді короткострокового свідоцтва;

- збільшення обсягів річного доходу і їхня прив'язка до розміру мінімальної заробітної плати;

- прив'язку ставок єдиного податку для фізичних осіб до розміру мінімальної заробітної плати;

- винятки зі складу єдиного податку ресурсних платежів з метою сприяння раціональному використанню природних ресурсів;

- повернення фізичним особам - платникам єдиного податку права реєструватися платниками ПДВ;

- ведення книги обліку тільки доходів, ведення спрощеного обліку доходів і витрат платниками єдиного податку, зареєстрованих платниками ПДВ;

- ведення юридичними особами спрощеного бухгалтерського обліку доходів і витрат за методикою, визначеною Мінфіном;

- встановлення річного звітного періоду для фізичних осіб з обсягом доходу до 150 розмірів мінімальної заробітної плати, для інших платників - збереження подання квартальної звітності;

- визначення підстав для анулювання свідоцтва платника єдиного податку;

- встановлення фінансової відповідальності за порушення умов застосування спрощеної системи оподаткування.

15 червня Сергій Тігіпко заявив, що робоча група, працюючи спільно з Адміністрацією Президента і профільним комітетом ВР, напрацювала 552 поправок до Податкового кодексу, які пропонувалося внести між першим і другим читанням.

Раніше, 10 червня ц.р. Президент підписав зміни до ПК про ставки вивізного (експортного) мита на деякі види зернових культур, якими вводиться 9-14% мито на експорт зерна до 2012 р.

Також 10 червня голова парламенту Володимир Литвин заявив, що до завершення поточної сесії ВР відбудеться внесення системних змін до Податкового кодексу України (НК), які дозволять ефективно розвивати бізнес. За словами Литвина, у Верховній Раді є понад 40 пропозицій щодо внесення змін до Податкового кодексу.

Раніше Прем'єр-міністр Україна Микола Азаров повідомив, що Україні буде країною з найбільш ліберальним податковим законодавством і адміністративною системою, яка не буде тиснути на бізнес. Глава уряду також зазначив, що влада України проводить політику дерегуляції, велика робота здійснюється у сфері спрощення умов ведення бізнесу.

Нагадаємо також, що КМ в травні 2011 р. зобов'язався підтримати вимогу підприємців та внести необхідні поправки до Податкового кодексу.

Податковий кодекс України набрав чинності 4 грудня 2010 На даний момент в нього вже внесено 5 поправок.