В Україні з 1 квітня збільшені мінімальна зарплата і розмір пенсійних виплат

З 1 квітня в Україні збільшуються мінімальна зарплата і розмір пенсійних виплат.

З 1 квітня в Україні збільшуються мінімальна зарплата і розмір пенсійних виплат.

Мінімальна заробітна плата в місячному розмірі відповідно до статті 13 державного бюджету України на 2012 р. з 1 квітня збільшиться на 21 грн і становитиме 1094 грн.

Крім того, мінімальна зарплата з 1 липня складе 1102 грн, з 1 жовтня - 1118 грн, з 1 грудня - 1134 грн. А розмір погодинної оплати праці з 1 квітня збільшиться до 6,56 грн, з 1 липня - 6,61 грн, з 1 жовтня - 6,7 грн, з 1 грудня - 6,8 грн.

Також органами Пенсійного фонду України (ПФУ) проведені перерахунки пенсій з 1 квітня у зв'язку зі збільшенням прожиткового мінімуму. ПФУ також з 1 квітня 2012 р. для осіб які втратили працездатність збільшив прожитковий мінімум до 838 грн.

Крім цього, проведено перерахунки надбавок, підвищень, доплат, додаткових пенсій, розміри яких визначаються прожитковим мінімумом.

Нагадаємо, з 1 січня 2012 р. мінімальна заробітна плата в Україні збільшилася на 69 грн і склала 1073 грн.
Зазначимо, що за даними віце-прем'єр міністра, міністра соціальної політики України Сергія Тігіпка фонд заробітної плати в Україні становить 450 млрд грн.

Нагадаємо, на розширеному засіданні Кабміну 7 березня 2012 р. Президент Віктор Янукович заявив, що соціальна політика в Україні не задовольняє громадян і запропонував чотири напрямки подальшої реалізації соціальної реформи, які необхідно реалізувати для покращення якості життя громадян. Президент пропонує відновити принцип соціальної справедливості, комплексно перетворити підхід до оплати праці, стягування податків і соціального страхування, модернізувати сферу соціального забезпечення. Також держава повинна сприяти ефективній зайнятості.

Перший заступник глави Адміністрації Президента України Ірина Акімова заявила, що на забезпечення соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича буде потрібно додатковий приплив коштів до бюджету в розмірі 8 млрд грн. Вона зазначила, що забезпечити ці виплати можна буде за рахунок економічного зростання, щоб таким чином додатково поповнити держбюджет.

Пізніше прем'єр-міністр Україна Микола Азаров заявив, що на виконання соціальної програми Президента необхідно близько 25 млрд грн. Також прем'єр повідомив, що уряд на початку квітня цього року розгляне законопроект про внесення змін до держбюджету-2012, виходячи з нових соціальних ініціатив Президента.

У той же час віце-прем'єр-міністр, міністр соціальної політики України Сергія Тігіпко вважає, що на виконання соціальних ініціатив Януковича необхідно 16 млрд грн.

Що стосується пенсійного забезпечення, то Кабінет міністрів України затвердив бюджет Пенсійного фонду України (ПФУ) на 2012 р. Зокрема, передбачено дохідну частину в сумі 212 млрд 198,5 млн грн, видаткова частина - в сумі 219 млрд 703,8 млн грн, залишок коштів на кінець 2012 р. в сумі 2199,7 млн грн і дефіцит цього бюджету - 9 млрд. 705 млн грн.

На початку року Президент Віктор Янукович заявив, що основним фактором стабілізації бюджету Пенсійного фонду (ПФ) і підвищення доходів населення в цілому повинно стати прийняття Верховною Радою закону про легалізацію зайнятості і доходів. А згідно із заявою віце-прем'єр міністра - міністра соціальної політики Сергія Тігіпка в 2013 р. після проведення легалізації зарплат і робочих місць уряд планує перейти до другого рівня пенсійної реформи.

До 2014 г, Пенсійний фонд буде бездефіцитним. Принаймні, про це заявляв його глава Борис Зайчук.

За підсумками 2011 р. дефіцит Пенсійного фонду становив 13 млрд грн. Надходження від усіх джерел фінансування зросли на 7,7% (14 млрд 69,9 млн грн), власні надходження у порівнянні з 2010 р. збільшилися на 16,6% - до 139 млрд 178,8 млн грн. Витрати на виплату пенсій та грошової допомоги склали 210 млрд 805,5 млн грн. 

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top