В Україні проживають 2500 біженців, - ООН
В Україні на сьогоднішній день проживають 2500 біженців. Про це вчора, 20 червня 2013 під час виступу у Верховній Раді України заявив регіональний представник Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) у Білорусі, Молдові та Україні Олдріх Андрисек, передає прес-служба організації.
При цьому, за його словами, щорічно всього лише 1500 заявок з проханням надати притулок приймаються в Україні. Дев'ять з десяти таких заявок отримують негативну відповідь. "Занадто багато людей залишаються без документів, занадто мало людей отримують дозвіл на роботу", - зазначив Андрисек.
За його словами, УВКБ ООН працює, щоб "допомогти уряду України надати біженцям реальну можливість стати складовою українського суспільства, платити податки і робити відчутний внесок у розвиток суспільства, яке їх приймає".
Андрисек також зазначив, що небажання України приймати біженців заважає спрощення візового режиму з ЄС. "Україна - небезпечна країна для багатьох справжніх біженців. Вдаючись до такої політики, Україна відмовляє собі в місці серед цивілізованих націй, які поважають міжнародне право. Через таку позицію України ставить чергову перешкоду на шляху до спрощення візового режиму з ЄС", - зазначив Андрисек.
Нагадаємо, раніше в доповіді офісу Верховного комісара ООН у справах біженців повідомлялося, що в світі число біженців в 2012 р. перевищило 7,6 млн осіб.
Також варто відзначити, що Україна стане учасником регіонального проекту "Ініціатива поліпшення якості систем надання притулку в країнах Східної Європи і Південного Кавказу", який був відкритий у квітні 2013 р. в Києві. Дворічний проект, фінансований Європейським Союзом і реалізований УВКБ ООН, спрямований на поліпшення процедур надання притулку та захисту біженців в шести країнах, що межують з ЄС. Крім України в проекті, бюджет якого становить 2 млн євро, візьмуть участь Вірменія, Азербайджан, Білорусь, Грузія та Молдова.
Раніше Держдеп США зазначав, що ситуація з біженцями, а точніше недостатні можливості для них є однією з головний проблем у сфері захисту прав людини в Україні.