ua en ru

В Україні обсяг закупівель у одного учасника за І квартал виріс до 25,7 млрд грн

Автор: RBC.UA
В Україні загальна сума коштів у І кварталі для закупівлі товарів, робіт і послуг за договорами, укладеними в результаті закупівлі в одного учасника, склала 25 млрд 717,6 млн грн, повідомляє Державна служба статистики.

В Україні загальна сума коштів у І кварталі для закупівлі товарів, робіт і послуг за договорами, укладеними в результаті закупівлі в одного учасника, склала 25 млрд 717,6 млн грн, повідомляє Державна служба статистики.

При цьому обсяг коштів за аналогічною позицією у І кварталі 2010 р. становив 11 млрд 727,9 млн грн, що показує зростання в 2,19 рази.

Всього за І квартал 2011 р. було проведено закупівель на 87 млрд 805,2 млн грн, проти 34 млрд 363,5 млн грн у минулому році.

На відкритих торгах було проведено закупівель на 60 млрд 89,8 млн грн, що в 2,78 рази більше, ніж за аналогічний період 2010 р.

Всього за І квартал було подано 16,681 тис. оголошень про результати проведення процедур закупівель (у І кварталі 2010 р. - 7,042 тис. оголошень).

Відзначимо, як повідомлялось, на початку березня ц.р. Україна і Європейський Союз домовилися про врегулювання конфлікту, що виник після прийняття поправок до закону про держзакупівлі, через які Брюссель призупинив виділення Києву бюджетної підтримки.

Зокрема, Київ погодився внести в законодавство про держзакупівлі зміни, при цьому поправки не обмежаться скасуванням доданих в січні норм.

За словами першого заступника глави АП Ірини Акімової, новий законопроект, який зараз узгоджується представництвом Євросоюзу і Мінекономрозвитку, відновлює тендерні закупівлі енергетичних товарів і послуг з їх транспортування. Як компроміс ЄС і СБ згодні спростити процедуру проведення тендерів по цих позиціях, а також з інших товарів та послуг природних монополій.

Як очікується, спрощений порядок закупівель буде встановлений також для телекомунікаційних послуг та послуг поштового зв'язку, за винятком мобільного зв'язку та інтернету; послуг міжнародних фінансових організацій, що надають кредити українським державним органам та підприємствам з часткою держвласності вище 50%.

Євросоюз і Світовий банк схвалили також введення декількох нових винятків із загальної тендерної процедури. Зокрема, держпідприємства і держструктури отримають можливість здійснювати дозакупівлі у того ж постачальника, що і раніше, керуючись мотивами уніфікації та стандартизації. Дозволено не оголошувати тендери при купівлі товарів на товарних біржах, а також при проведенні закупівель, необхідних для забезпечення процедури банкрутства.

У законопроекті також містяться норми, що посилюють тендерні процедури. Одним з ключових вимог Євросоюзу стала зміна положення "про термінову закупівлю". У чинному законі передбачено, що процедура закупівлі в одного учасника "в якості винятку" може застосовуватися "у випадку виникнення термінової потреби в товарах, роботах чи послугах". У Єврокомісії вважають, що ця норма дозволяє підвести під спрощену процедуру практично будь-яке порушення.

Ще одне важливе нововведення, яке повинне з'явитися в зміненому законі про держзакупівлі, - можливість здійснювати регулярні закупівлі товарів без оголошення тендеру для кожної нової партії придбаних товарів. Для цього в законі буде введено поняття рамкової угоди, що передбачає закупівлю одним або декількома замовниками товарів або послуг у одного або декількох постачальників без чіткої вказівки обсягу здійснюваних закупівель.

Нагадаємо, про ускладнення у взаєминах України і ЄС стало відомо наприкінці лютого. Брюссель вирішив призупинити виділення Києву бюджетної підтримки на фінансування програм у секторах енергетики, енергоефективності, транспорту та екології. Причиною конфлікту стало прийняття в січні змін до закону "Про державні закупівлі", якими було запроваджено низку винятків з тендерних процедур, у тому числі при закупівлі газу, електричної та теплової енергії, а також послуг з їх транспортування.