ua en ru

В Україні можуть заборонити відеоігри Mortal Kombat, Manhunt II та God of War III через шкоду для суспільної моралі

В Україні можуть заборонити відеоігри Mortal Kombat, Manhunt II та God of War III через шкоду для суспільної моралі Експерти вважають, що відеоігри містять пропаганду культу насильства і жорстокості. Фото з ​​відкритих джерел
Автор: RBC.UA
Відеоігри Mortal Kombat, Manhunt II та God of War III Національною експертною комісією з питань захисту суспільної моралі визнано такими, що не відповідають чинному законодавству України у сфері захисту суспільної моралі, оскільки містять пропаганду культу насильства та жорстокості.

Відеоігри Mortal Kombat, Manhunt II та God of War III Національною експертною комісією з питань захисту суспільної моралі визнано такими, що не відповідають чинному законодавству України у сфері захисту суспільної моралі, оскільки містять пропаганду культу насильства та жорстокості.

"З метою убезпечення від негативного впливу інформаційного простору на психічне та фізичне здоров'я дітей та підлітків Національною експертною комісією з питань захисту суспільної моралі здійснено низку заходів. Зокрема, станом на 14 листопада 2012 року проаналізовано інформацію про понад 50 комп'ютерних ігор, які реалізуються в торговельних точках м. Києва. Серед них виявлено відеоігри під назвами: Mortal Kombat, Manhunt II та God of War III. За результатами експертних досліджень вказаних ігор спеціалістами Національної комісії встановлено, що вони не відповідають чинному законодавству України у сфері захисту суспільної моралі, оскільки містять пропаганду культу насильства та жорстокості", - повідомляється на офіційному сайті відомства.

Результати експертних досліджень будуть винесені на розгляд чергового засідання Національної комісії. "Для вжиття заходів реагування поінформовано правоохоронні органи. Національна комісія звертається до обласних державних адміністрацій, обласних рад, місцевих органів влади і суб'єктів підприємництва забезпечити вилучення цих інформаційних ресурсів та їх недоступність дітям", - відзначили в комісії.

Читайте також: Нацкомісія з моралі перевірить, чи шкодять дітям "Сімпсони" і "Телепузики" (фото)

Відзначимо, в серпні ц.р. повідомлялось, що Національна експертна комісія з питань захисту суспільної моралі проведе окреме засідання, присвячене впливу на здоров'я дітей низки мультиплікаційних фільмів, що транслюються на каналах українського телебачення.

Підставою для такого рішення послужило повідомлення, яке розповсюджується останнім часом через Інтернет, в якому йдеться про дослідження популярних серед дітей мультфільмів "Губка Боб", "Лунтик", "Маша і Ведмідь", "Телепузики", "Покемони", "Сімпсони", "Футурама", "Аніме", "Гріффіни" і багато інших, які несуть реальну загрозу дітям.

Читайте також: "Ну, постривай!" в Росії визнали мультфільмом для дорослих

Автором брошури "Мультфільми. Загроза для наших дітей", що містить результати дослідження, виступила львівська громадська організація "Сім'я під покровом Богородиці". Її автори закликають громадськість звертатися до Президента України, депутатів Верховної Ради, а також до Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі, Державного комітету з питань телебачення і радіомовлення з метою заборони спеціальних мультиплікаційних проектів в Україні.

"В результаті дослідження з'ясувалося, що всі ці мультфільми - це спецпроекти, спрямовані на руйнування сім'ї, пропаганду збочень, наркоманії та ін. Хто б міг, наприклад, подумати, що Губка Боб - гомосексуаліст, "Маша і Ведмідь"- ювенальний мультфільм, а поширені мультфільми "Аніме" - це найбільша пропаганда гендеру", - сказано в повідомленні громадської організації.

Зазначимо, що Національна експертна комісія України з питань захисту суспільної моралі є постійно діючим державним позавідомчим експертним і контролюючим органом, що діє відповідно до закону України "Про захист суспільної моралі" № 1296-IV від 20 листопада 2003 р. і положення "Про Національну експертну комісії України з питань захисту суспільної моралі ", затвердженого постановою Кабінету міністрів України № 1550 від 17 листопада 2004 р.

У травні ц.р. Кабмін схвалив вилучення із закону положення про діяльність Нацкомісії з питань захисту суспільної моралі.