ua en ru

СК РФ: Пріоритетною версією причини авікатастрофи в Тюмені є несправність літака (фото, відео)

Автор: RBC.UA
В Росії в тюменському аеропорту Рощіно вранці 2 квітня 2012 р. при зльоті розбився пасажирський літак ATR 72 авіакомпанії "ЮтЕйр", що виконував рейс Тюмень - Сургут. За попередніми даними, на борту повітряного судна знаходилися 43 людини. До справжнього моменту загинули 32 людини, ще 11 госпіталізовані з опіками і важкими травмами.

В Росії в тюменському аеропорту Рощіно вранці 2 квітня 2012 р. при зльоті розбився пасажирський літак ATR 72 авіакомпанії "ЮтЕйр", що виконував рейс Тюмень - Сургут. За попередніми даними, на борту повітряного судна знаходилися 43 людини. До справжнього моменту загинули 32 людини, ще 11 госпіталізовані з опіками і важкими травмами.

Літак вилетів сьогодні в 07:40 за місцевим часом з Тюмені в Сургут. За даними Слідчого комітету РФ, на його борту перебували 39 пасажирів і 4 члени екіпажу. Через кілька хвилин після зльоту літак зник з екранів радарів, а екіпаж не вийшов на зв'язок з диспетчером.

Згідно з даними екіпажу іншого повітряного судна, що вилетів слідом, літак ATR 72 впав приблизно за 3-5 км від злетно-посадочної смуги в районі села Горьковка. За іншим даними, літак впав приблизно за 30-40 км від аеропорту. Катастрофа літака сталася приблизно о 04:50 за київським часом.

У МНС Росії повідомили, що на місці падіння літака працюють 232 людини і 125 одиниць техніки. Пожежа ліквідована, ведеться розбір конструкцій ATR 72. На місці катастрофи створений оперативний штаб на чолі з начальником управління МНС Росії по Тюменській області Юрієм Альохіним. Крім того, до місця падіння літака прибув губернатор Тюменської області Володимир Якушев. Постраждалим і родичам загиблих надається психологічна допомога.

На запланованому до вильоту борту МНС на місце катастрофи відправляються 7 лікарів Центру медицини катастроф Мінздоровсоцрозвитку і 3 спеціалісти з Федерального центру судмедекспертизи. Також на місце події вилітає керівник Опікового центру ім.Вишневського Андрій Алексєєв.

Близько 07:00 за київським часом на місці авіакатастрофи були виявлені обидві "чорні скриньки". Рятувальники передали вцілілі бортові самописці слідству. Слідчі, у свою чергу, направлять їх в Міждержавний авіаційний комітет (МАК) для розшифровки.

Серед пріоритетних версій аварії слідчі Слідчого комітету (СК) РФ розглядають технічну несправність лайнера, помилку пілотування або наземних служб аеропорту. Однак, пріоритетною версією причини аварії є технічна несправність повітряного судна, повідомили в Слідчому комітеті РФ.

ATR 72 - двомоторний пасажирський турбогвинтовий літак для середньомагістральних перельотів. Літак призначений для перевезення до 74 пасажирів одного класу на середні відстані і керується двома пілотами.

Літак був побудований в 1992 р. Перший політ борт здійснив 20 жовтня 1992 р. Першим експлуатантом літака була тайванська авіакомпанія Transasia Airways, що отримала борт в 1993 р. З 1999 р. по 2003 р. борт літав під прапором фінської авіакомпанії Finnair, з 2003 р. по 2008 р. належав естонській Aero Airlines. "Ютейр" отримала борт в 2008 р.

У парку "Ютейр" було три літаки ATR 72-200, всього ж в компанії експлуатується 32 літаки франко-італійського авіавиробника ATR, з них три ATR 72-200, 15 лайнерів ATR 72-500 і 14 ATR-42.

До катастрофи 2 квітня 2012 р. в світі катастрофи зазнали 13 літаків ATR 72, загинуло 185 осіб.

"Ютейр-Україна", дочірня структура російської авіакомпанії "Ютейр", також планує використовувати літаки ATR-72 материнської компанії на внутрішньоукраїнських авіарейсах. "Ютейр-Україна", зокрема, очікує надходження в квітні-червні поточного року 5-ти літаків ATR-72, на яких має наміру виконувати регулярні рейси з аеропорту Київ (Жуляни) до Харкова, Донецька і Одеси.

Зазначимо, сьогоднішня катастрофа стала черговою в списку подібних подій в Росії за останній час. 7 вересня 2011 р. під Ярославлем розбився літак Як-42 з хокейною командою "Локомотив" (Ярославль) на борту. Тоді загинули 44 людини, у тому числі три українці.

20 червня минулого року велика авіакатастрофа сталася в Карелії. Тоді літак Ту-134 авіакомпанії "РусЕйр" не долетів 700 м до злетно-посадочної смуги в Петрозаводську. Загинули 44 людини.