У Тунісі ісламісти почали коаліційні переговори

Середа 26 жовтня 2011 09:53
Автор: RBC.UA
Ісламістська партія "Еннахда" ("Відродження") перемогла на парламентських виборах в Тунісі. Такі дані були зафіксовані після підрахунку голосів у всіх виборчих округах, передає CNN.

Ісламістська партія "Еннахда" ("Відродження") перемогла на парламентських виборах в Тунісі. Такі дані були зафіксовані після підрахунку голосів у всіх виборчих округах, передає CNN.

За словами глави виборчого комітету Бубакера Бетабета, попередні підсумки голосування в 5 округах Тунісу такі, що з 39 виділених на них депутатських місць партія "Еннахда" отримала 15, тобто близько 39%. Для порівняння: її найближчі конкуренти отримали по 5-6 місць. Самі ісламісти, впевнені у своїй беззастережній перемозі, уже запропонували іншим політичним рухам сформувати коаліцію. Агентство AFP повідомляє, що коаліційні переговори вже почалися.

Дев'ять місяців потому після "жасминової революції" і повалення президента Зіна аль-Абідіна Бен Алі 23 жовтня в Тунісі відбулися перші вільні вибори. Міжнародні спостерігачі вже назвали їх кроком до демократії. Так, представники ЄС наголосили, що влада Тунісу змогла забезпечити прозорість під час голосування, підкресливши, що воно тривало без особливих порушень.

Ще до проведення виборів прихильники світських партій Тунісу побоювалися популярності ісламістів. Однак партія "Еннахда" в ході передвиборної кампанії заявила, що в разі перемоги не має наміру вводити в країні шаріат або обмежувати права туніських жінок.

Установча асамблея повинна розробити проект нової конституції, визначитися з формою державного устрою країни і підготувати наступні президентські та парламентські вибори. У виборах брали участь понад 100 політичних рухів. Частину мандатів отримають безпартійні кандидати, всього в асамблеї засідатимуть 217 депутатів.

Лідером партії «Еннахда» є Рашид Ганнуші, який понад 20 років перебував у вигнанні через незгоду з колишньому керівництвом країни. Він повернувся на батьківщину практично одразу після повалення президента Зіна бен Алі.

Перемога "Еннахди" - перший успіх для подібних партій в арабському світі з 2006 р.: тоді в Палестині виграло вибори рух "Хамас". У 1991 р. ісламісти здобули перемогу в Алжирі, але армія анулювала результати голосування.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся