ua en ru

В.Цзябао: Умов для значного посилення юаня немає

Автор: RBC.UA
Прем'єр Держради Китаю Вень Цзябао заявив, що умов для значного посилення юаня немає і закликав не політизувати питання про курс китайської валюти. З таким зверненням китайський прем'єр виступив у ході свого візиту до Сполучених Штатів.

Прем'єр Держради Китаю Вень Цзябао закликав не політизувати питання про курс китайської валюти (юаня). З таким зверненням китайський прем'єр виступив у ході свого візиту до Сполучених Штатів, передає РБК з посиланням на агентство Reuters.

При цьому Вень Цзябао також відзначив, що курс юаня не пов'язаний з проблемами торгового дефіциту США.

Коментуючи вимоги американських законодавців припинити навмисне утримання китайської валюти на низькому рівні, прем'єр Держради КНР назвав впевнене зростання юаню згубним для економіки Піднебесної.

Так, в експортному секторі Китаю ведуть бізнес багато компаній, що працюють з відносно низькою рентабельністю продажів (маржею). У зв'язку з цим переоцінка юаня на 20% (чого вимагають США) спровокує цілу низку банкрутств та розореннь. Прем'єр Держради дав зрозуміти, що у зв'язку з цим "умов для значної переоцінки юаня немає".

На думку В.Цзябао, основна причина негативного сальдо торгового балансу між США і Китаєм криється аж ніяк не в заниженому курсі юаня, а в структурі торгівлі між Вашингтоном і Пекіном, а також в потоках інвестицій. В цілому, прем'єр висловився за вирішення всіх існуючих суперечностей по торгових питаннях між сторонами.

Відзначимо, недооцінений юань дає конкурентну перевагу китайському експорту - драйверу економічного зростання КНР. У той же час ревальвація юаня підвищила б купівельну спроможність китайських громадян і позитивно вплинула б на внутрішній попит. На думку американських політиків, Пекін недооцінює юань на 25-40%, що завдає суттєвого удару по американському ринку праці та експорту країни.

Нагадаємо, в середині червня Народний банк Китаю оголосив про повернення до реформи курсової політики, призупиненої в середині 2008 р. на тлі світової фінансової кризи. ЦБ Китаю заявив про готовність зробити обмінний курс національної валюти більш гнучким, що може означати поступову ревальвацію юаню - саме цього від Пекіна довгий час домагається Вашингтон.

Проте з того часу національна валюта Китаю виросла всього на 0,6%. З цієї причини багато американських законодавців наполягають на тому, що уряд повинен припинити настільки жорстко контролювати валютні курси і дозволити юаню зміцнитися. Деякі політики заохочують торговельні санкції по відношенню до юаню.