ru ua

У трьох областях України введено карантинні режими

Автор: RBC.UA
В Україні у трьох областях введено карантинні режими, повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

В Україні у трьох областях введено карантинні режими, повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

Так, у Рівненській області запроваджено карантинний режим унаслідок виявлення амброзії - полинолистої бур'яну, небезпечного для сільського господарства і людини. Шкідливу рослину було виявлено в селі Миляч Дубровицького району на території тваринницької ферми СПП "Хлібороб". Для врегулювання ситуації фахівці з карантину рослин застосували хімічні методи боротьби.

Карантинний режим був введений також у Житомирській області у зв'язку з поширенням золотистої картопляної нематоди. Шкідливий організм, який паразитує на коренях картоплі й томатів, зафіксували на площі 2,93 гектара в Романівському районі. Державні інспектори з карантину рослин заборонили вивозити посадковий матеріал за межі карантинної зони та прийняли всі необхідні фітосанітарні заходи.

Також запроваджено карантинний режим в Івано-Франківській області. На площі 100 гектарів у селищі Більшівці виявлено західного кукурудзяного жука, який є небезпечним шкідником для насаджень кукурудзи. Тому на території виконуються такі фітосанітарні заходи, як скошування кукурудзи та глибока оранка.

Раніше золотиста картопляна нематода була виявлена ​​у Волинській області. Завдяки успішному врегулюванню ситуації та ліквідації шкідника карантинний режим скасований.

Як повідомлялося, 21 серпня в Закарпатській обл. введено карантин через західного кукурудзяного жука.

Зазначимо, крім того, в Запорізькій обл. у селі Вознесенка 18 серпня було виявлено захворювання сибірської виразки однієї голови молодняку ​​великої рогатої худоби, в результаті чого до 1 вересня в селі введено карантин. 20 серпня прокуратура Запорізької обл. почала перевірку дотримання вимог ветеринарного законодавства співробітниками Головного управління ветеринарної медицини в області за фактом виявлення в Мелітопольському районі штаму сибірської виразки. За інформацією МОЗ, з м'ясом корови, хворої на сибірку, контактували 28 осіб.

Раніше повідомлялося, що 30 липня ц.р. в с. Комишеватка Приморського району Запорізької обл. в особистому господарстві було виявлено вірус африканської чуми свиней (АЧС). ООН рекомендує заборонити годування свиней харчовими відходами, щоб уникнути зараження АЧС.