ua en ru

У Судані бунтівники захопили в полон 9 солдатів і 29 китайських робітників

Автор: RBC.UA
У Судані повстанці після бою з урядовими військами в штаті Південний Кордофан захопили 29 китайських робітників. Про це агентству France-Presse заявив представник бунтівників. Він також додав, що повстанці утримують дев'ятеро солдатів суданських збройних сил.

У Судані повстанці після бою з урядовими військами в штаті Південний Кордофан захопили 29 китайських робітників. Про це агентству France-Presse заявив представник бунтівників.

Він також додав, що повстанці утримують дев'ятеро солдатів суданських збройних сил.

"Так, ми захопили їх. Я хочу запевнити вас, прямо зараз вони знаходяться в надійних руках", - повідомив AFP Арну Нгутулу Лоді, представник північного осередку Народного визвольного руху Судану-Північ (SPLM-N).

Він уточнив, що китайські громадяни не були викрадені, їх утримують заради власної безпеки. Ніхто не був поранений.

Представники армії Судану і посольства КНР в Судані ніяк не коментують це повідомлення.

Китайці поряд з суданськими солдатами були захоплені в суботу, 28 січня, коли повстанці знищили суданський військовий конвой між містами Рашад і Аль-Аббасія в Південному Кордофані, який з травня минулого року перебуває у стані війни.

Представник бунтівників сказав, що китайці працювали в основному на будівництві доріг в штаті. За його словами, вони будуть знаходиться в Нубійских горах "до подальшого повідомлення" через погану ситуацію у сфері безпеки.

"Сьогодні ситуація трохи заспокоїлася, але ми очікуємо, що в будь-який час військові можуть атакувати нас", - сказав він.

Зазначимо, що китайське державне інформаційне агентство "Сіньхуа" повідомляє, що в Південному Кордофані місцеві бунтівники атакували будмайданчик китайської компанії. Цю інформацію агентству підтвердили сьогодні в посольстві КНР в Судані.

За словами китайського дипломата, під час атаки на будівництві перебували кілька десятків працівників з КНР. Їх доля поки невідома. Обставини інциденту з'ясовуються.

Суданська газета 29 січня повідомила про напад на китайську компанію, відзначивши, що його здійснили бойовики антиурядової організації Народний визвольний рух Судану. Будівельний об'єкт, який став ціллю злочинців, знаходиться між містами Аль-Аббасія і Рашад в штаті Південний Кордофан. Як повідомило видання з посиланням на губернатора штату Ахмеда Харуна, суданська армія в даний час розробляє ретельний план по забезпеченню безпеки китайських і суданських робітників, які опинилися в руках бойовиків.

Офіційний представник армії Судану сказав, що 28 січня Народний визвольний рух Судану здійснив напад біля міста Аль-Аббасія, однак він був відобитий військовослужбовцями. За його словами, об'єктом атаки став будмайданчик китайської компанії, а не військовий об'єкт. За повідомленнями місцевих ЗМІ, Народний визвольний рух Судану узяв на себе відповідальність за напад на китайську компанію, яка будує дорогу біля міста Аль-Аббасія.

AFP зазначає, що Китай є основним постачальником зброї для режиму в Хартумі, а також найбільшим споживачем суданської нафти.

Нагадаємо, а травні 2011 р. в Південному Кордофані розгорівся конфлікт між збройними силами Судану і Народною армією звільнення Судану. Незважаючи на те, що Південний Кордофан розташований на північ від місцевості, яка стала в даний час державним кордоном між Суданом і Південним Суданом, у ньому проживає безліч громад, які підтримують Південний Судан, особливо в районі Нубійских гір. Цей конфлікт є прямим відлунням громадянської війни між Північчю і Півднем (1983-2005 рр.).

Конфлікт спалахнув після досягнення обома сторонами угоди про виведення військ з провінції Абьєй. Суданська армія заявила, що SPLA (армія визвольного руху) вчинила напад на поліцейську дільницю і викрала зброю, що спричинило за собою відповідні дії з боку Півночі.

14 червня 2011 р. ООН звинуватила суданський уряд у проведенні інтенсивного бомбардування поблизу кордону між Північчю і Півднем. В результаті бомбардування, приблизно 140 тис. людей стали біженцями. 19 червня Президент Судану Омар Хасан аль-Башир звинуватив SPLM в "зрадництві" в Південному Кордофані. 20 червня сторони домовилися демілітаризувати спірний регіон Абьєй, в якому будуть розміщені ефіопські миротворці. Проте ситуація в Південному Кордофані залишається украй напруженою і не виключений новий виток збройного протистояння.

У 1983 р. в Судані спалахнула громадянська війна між ісламськими Північчю, населення якого складають переважно араби, і християнським Півднем, який в основному населяють громадяни неарабського походження. Південців підтримали Ефіопія і Уганда. Конфлікт тривав до 2005 р. і забрав з обох сторін близько 2 млн життів.

9 липня 2011 р. Південний Судан офіційно став незалежною державою. На тлі оголошення незалежності Південного Судану в прикордонних районах двох країн був зафіксований сплеск насильства. Місія ООН присутня там з 2007 р.