У Страсбурзі оголошений лауреат премії імені Сахарова

Четвер 21 жовтня 2010 15:03
Автор: RBC.UA
Європейський парламент вручить вищу нагороду в області захисту прав людини "За свободу думки" імені Андрія Сахарова кубинському дисидентові Гільєрмо Фаріньясу.

Європейський парламент вручить вищу нагороду в області захисту прав людини "За свободу думки" імені Андрія Сахарова кубинському дисидентові Гільєрмо Фаріньясу, голодування якого цього року допомогло чинити тиск на Гавану в питанні звільнення політичних ув'язнених, передає Reuters.

"Я сподіваюся вручити йому цю премію тут, в Страсбурзі, в грудні. Це буде урочистий момент для Європейського парламенту і для всіх кубинських в'язнів совісті", - сказав голова Європарламенту Єжи Бузек.

При цьому низка депутатів визнали такий вибір "скандальним". На їхню думку, політичні міркування в даному випадку превалювали над дійсною оцінкою заслуг в боротьбі за права людини і свободу думки. Премію, на їхню думку, знецінює те, що її утретє отримує представник Куби. Вони наполягають на тому, що обирати лауреата повинні не представницька група, а всі депутати Європарламенту.

Психолог, журналіст і колишній військовий Г.Фаріньяс за останні 20 років провів більше 20 голодувань.

ЄС і США давно вимагають від Гавани звільнення політичних ув'язнених, дотримання прав людини і руху назустріч демократії.

Щорічна премія імені радянського дисидента А.Сахарова була вперше вручена в 1988 р. У 2009 р. Європарламент нагородив цією премією російських правозахисників Людмилу Олексієву, Сергія Ковальова і Олега Орлова, що представляють суспільство "Меморіал".

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся