ru ua

У США ураган забрав життя 13 людей (відео)

Автор: RBC.UA
У США не менше 13 людей загинули в результаті сильних гроз і ураганів, що охопили схід країни після сильної спеки.

У США не менше 13 людей загинули в результаті сильних гроз і ураганів, що охопили схід країни після сильної спеки, передає радіо "Свобода".

Зірвано поставки електроенергії в близько 3 млн житлових та нежитлових будівель - про такі випадки повідомляють з цілої смуги штатів, від Індіани на Середньому заході США до Нью-Джерсі уздовж Атлантичного узбережжя.

Найбільшого збитку шторм завдав в Західній Вірджинії, Вашингтоні і околицях столиць Вірджинії і Меріленда, повідомляє Associated Press. Щонайменше, шість осіб загинули у Вірджинії, в тому числі, 90-річна бабуся, яка спала в себе в ліжку, коли на її будинок впало дерево. Дві молоді двоюрідні сестри в Нью-Джерсі стали жертвами дерева, що впало на їх намет. Двоє людей було вбито під час шторму в Меріленді, одна людина загинула в Огайо, одна - в Кентуккі, і ще одна - у Вашингтоні.

Раніше повідомлялося про відключення електрики для 2 млн осіб. В цілому стихія охопила 12 штатів. У штатах Вірджинія, Західна Вірджинія, Огайо і у Вашингтоні оголосили надзвичайний стан.

Президент Барак Обама обдзвонив губернаторів чотирьох найбільш постраждалих штатів і пообіцяв підтримку федеральної влади в подоланні наслідків, а також висловив співчуття у зв'язку із загибеллю людей.

Тим часом в Огайо, Меріленд і Вірджинії прогнозують нові грози з ураганами.

Від Індіани до Нью-Джерсі і до Вірджинії на півдні місцева влада попереджає про сильну спеку, від якої тепер людям складно буде вберегтися без кондиціонерів. У деяких районах стовпчик термометра наближається до 40 градусів за Цельсієм. Шторм накоїв чимало: в Іллінойсі пошкодив будівлю в'язниці, повалив дерева на залізницю в Західній Вірджинії, залишивши пасажирів чекати, коли потяг рушить, 20 годин.

Губернатор штату Меріленд заявив, що цей шторм не дав їм отямитися: "На відміну від ввічливого шторму, який дає тобі за три дні попередження, цей шторм залишив після себе руйнацію після шторму, який не дав про себе знати". Місцева влада каже, що електрику вдасться відновити не раніше, ніж через декілька днів, а то й за тиждень.

Стихія лютує в США. Раніше надзвичайний стан було оголошено в Колорадо через лісові пожежі. Цю пожежі вважають найбільш руйнівними на Американському Заході за кілька останніх десятиліть - повністю випалені 67 кв. км. Згоріли 346 будинків в районі міста Колорадо-Спрінгс.