У США знищать останню з найбільших ядерних бомб часів холодної війни

Вівторок 25 жовтня 2011 14:41
Автор: RBC.UA
У США сьогодні має завершитися розбір останньої з найбільших ядерних бомб часів холодної війни, повідомляє радіо «Свобода».

У США сьогодні має завершитися розбір останньої з найбільших ядерних бомб часів холодної війни, повідомляє радіо «Свобода».

Бомбу розбирають на підприємстві Pantex поблизу міста Амарілло у штаті Техас.

Термоядерна бомба B53 була створена для ураження укріплених підземних бункерів, її мали скидати бомбардувальники B-52. Бомбу поставили ​​на озброєння в 1962 р. в розпал холодної війни та Карибської кризи. Її вага - 4,5 тонни, розміром вона з мікроавтобус. Бомба, за даними американських вчених, приблизно в 600 разів потужніша за ядерний боєприпас, що американці скинули на японське місто Хіросіма в роки Другої світової війни.

США приступили до поступового розбирання бомб B53 у 1980-х рр.., проте гігантські снаряди були в арсеналі стратегічних ядерних сил країни аж до 1997 р. Скільки бомб було розібрано на техаському підприємстві на цей момент, представники Pantex уточнити не змогли.

При розбиранні ядерної бомби персонал Pantex, в першу чергу, має витягти приблизно 136 кг. вибухових речовин і безпосередньо ядерного заряду на основі урану. Далі передбачена обробка, переробка та знищення компонентів бомби. Крім бомб B53 компанія Pantex займається утилізацією інших застарілих видів ядерної зброї США.

Нині замість бомб B53 на озброєнні США - вільнопадаючі термоядерні бомби B61 11-й модифікації.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся