ua en ru

У США стартують президентські вибори (фото)

Автор: RBC.UA
У США сьогодні, 6 листопада, стартують вибори 45-го президента країни. За посаду глави держави борються Барак Обама і Мітт Ромні. Очевидної переваги, згідно з останніми соціологічними дослідженнями, немає ні у одного з кандидатів.

У США сьогодні, 6 листопада, стартують вибори 45-го президента країни. За посаду глави держави борються Барак Обама і Мітт Ромні. Очевидної переваги, згідно з останніми соціологічними дослідженнями, немає ні у одного з кандидатів.

Останні опитування показують приблизно рівні шанси на перемогу і у Обами і у Ромні. Так, дані опитування, проведеного Reuters/Ipsos, свідчать про те, що нинішнього Президента підтримують 48% виборців, в той час як його конкурента, республіканця Ромні, 46%. Різниця у два відсотки знаходиться в рамках статистичної похибки.

Читайте також: Дострокове голосування приносить успіх Обамі

Згідно з результатами опитування, що проводилося Університетом Джорджа Вашингтона і телеканалом NBC за замовленням газети Politico, рейтинг підтримки населення в Обами та Ромні абсолютно ідентичний - по 48%.

Цифри NBC виявилися дещо іншими - 48% у чинного Президента проти 47% у республіканця. Втім, розрив в 1% знаходиться також в рамках статистичної похибки.

Немає переваг у жодного з кандидатів і в так званих штатах, що вагаються. Населеня цих штатів на різних виборах підтримує кандидатів від різних партій. Там обоє конкурентів набирають по 48%. Очікується, що основна боротьба розгорнеться саме в цих штатах. До них відносяться Колорадо, Флорида, Айова, Мічиган, Невада, Нью-Гемпшир, Нью-Мексико, Північна Кароліна, Огайо, Пенсільванія, Вірджинія і Вісконсін.

Особливу увагу кандидати приділили Огайо. В останній день перед виборами і Обама і Ромні відвідали цей ключовий штат. Зазначимо, що без перемоги у цьому штаті ще жоден республіканець не ставав президентом.

:ителям американського штату Нью-Джерсі, який більше за всіх постраждав від урагану "Сенді", місцеві власті дозволили голосувати по електронній пошті. Це пов'язано з тим, що багато які проживали в Нью-Джерсі американці були евакуйовані і в день голосування просто не зможуть дістатися до виборчих дільниць.

Таку можливість отримають і рятувальники, що ліквідовують наслідки буревію. Тим, хто не зможе відвідати виборчу дільницю, пропонується повідомити владу свого округу по електронній пошті або по факсу. Експерти звертають увагу, що подібна система поки що не перевірена і може виявитися вразливою для зловмисників.

Читайте також: Я проголосував би за Барака Обаму, - прем'єр Франції

Між тим, як зазначає BBC, витрати на президентську гонку склали вже 2 млрд дол.

Президентські вибори в Сполучених Штатах непрямі. На листопадовому загальнонародному голосуванні спочатку визначаться виборщики - найдостойніші мешканці того чи іншого штату, які повинні висловити волю своїх земляків на виборах. Саме вони на колегії в грудні 2012 р. оберуть Президента і віце-президента США.

Американська система виборів Президента передбачає, що переможцем у кожному конкретному штаті стає той кандидат, який отримає підтримку не менше 270 членів колегії вибірників.

Читайте також: У США 99-річна мешканка вперше проголосувала на президентських виборах

Інавгурація обраного глави американської держави запланована на 20 січня 2013 р.

Зазначимо також, що 6 листопада, американці також будуть вибирати декількох губернаторів, всю палату представників і третину сенату.

Відзначимо, що в США шість часових поясів і різниця в часі між Україною і США становить від 6 до 13 годин.