У США протестували інженерний зразок марсохода Curiosity (фото)
Члени лабораторії Mars Science Laboratory/Curiosity в каліфорнійській пустелі перевірили інженерний зразок нового покоління марсоходу під назвою Curiosity. Через 89 днів новий марсохід має відправитися на Марс.
Спуск Curiosity на поверхню Марса в серпні 2012 року буде першим у своєму роді. Марсохід буде спущено на поверхню з платформи завислої ракети на зразок того, як це робиться з вертольотів при доставці важкої техніки.
Curiosity занадто важкий, щоб використовувати повітряні мішки для спуску, як це було у випадках з його набагато меншими попередниками Spirit і Opportunity в 2004 році. Новий спосіб передбачає також більш точну посадку, а також імітацію того, що могли б робити астронавти, якщо вони коли-небудь досягнуть Марса.
Curiosity пропрацює як мінімум два роки і пройде не менше 12 миль, кружляючи по кратеру Гейла, обраному з числа більш ніж 50 потенційних місць посадки, оскільки він багатий корисними копалинами. Атомний генератор на марсоході означає, що його робота може тривати на кілька місяців або навіть років довше, ніж заплановано.
Попередня версія Curiosity була відправлена на червону планету в листопаді минулого року. Марсохід обладнаний метеостанцією, яка фіксує показники температури, сили вітру і вологості.
На початку травня повідомлялося, що інший марсохід - Opportunity виявив нові свідчення наявності води на Марсі. Десантувавшись на Марс в січні 2004 р., минулого літа Opportunity приступив до вивчення кратера Індервод.
Opportunity відпрацював на Марсі понад вісім років, пройшовши за цей час 34,4 км. Більше трьох років пішло на те, щоб подолати 33,6 км між кратерами Вікторія та Індевор. Тривалість експедиції у багато разів перевищила розрахунковий термін роботи, що становив 90 діб.
Opportunity запускався в парі зі своїм "близнюком" Spirit. Останній загруз в пісках Червоної планети, не виходить на зв'язок з березня 2009 р. і був переведений рішенням NASA в категорію бездіяльних апаратів.
У листопаді минулого року NASA направило до Марсу новий апарат Curiosity, прибуття якого очікується в серпні цього року.