У США продовжує знижуватися безробіття

Рівень безробіття в США у квітні 2012 р. в порівнянні з показником попереднього місяця знизився на 0,1 процентного пункту (п.п.) і склав 8,1%. Такі дані представило Міністерство праці країни. Аналітики очікували, що показник складе 8,2%. Показник безробіття за березень 2012 р. не був переглянутий і склав, як і повідомлялося раніше, 8,2%.

Рівень безробіття в США у квітні 2012 р. в порівнянні з показником попереднього місяця знизився на 0,1 процентного пункту (п.п.) і склав 8,1%. Такі дані представило Міністерство праці країни. Аналітики очікували, що показник складе 8,2%. Показник безробіття за березень 2012 р. не був переглянутий і склав, як і повідомлялося раніше, 8,2%.

Число робочих місць в несільськогосподарських галузях економіки країни в березні 2012 р. порівняно з попереднім місяцем зросла на 115 тис., що виявилося гірше прогнозів аналітиків, що чекали приросту на 170 тис. місць (за даними Reuters).

Крім того, Міністерство праці США переглянуло у велику сторону дані по приросту робочих місць за березень 2012 р. Березневий показник склав 154 тис. і виявився вищим повідомлялося раніше на 34 тис. Лютневий показник також був переглянутий у бік підвищення - до 259 тис. проти 240 тис., про які повідомлялося спочатку.

Зараз безробіття в США повільно, але рухається в бік зниження. Так, показник в березні ц. р. в порівнянні з показником попереднього місяця знизився на 0,1 процентного пункту (п.п.) і склав 8,2% - найнижчий рівень із січня 2009 р. Показник безробіття за лютий 2012 р. не був переглянутий і склав, як і повідомлялося раніше, 8,3%.

резидент США Барак Обама вважає, що американський ринок праці продовжить зазнавати труднощів, незважаючи на вихід економіки з кризи та створення нових робочих місць.

Наприкінці березня глава Федеральної резервної системи (ФРС) США Бен Бернанке, дляподальшого зниження рівня безробіття в США будуть потрібні більш швидкі темпи економічного зростання, ніж в 2011 р. За словами глави ФРС, останні "завоювання" національного ринку праці (зростання числа робочих місць і зниження рівня безробіття) "дещо не узгоджуються з темпом підвищення економічної активності в цілому". "Поліпшення ситуації на ринку праці за останній рік виявився більш швидким, ніж можна було очікувати, виходячи з відносно помірного темпу економічного зростання", - пояснив Бернанке, припустивши, що це видиме протиріччя може бути пояснено недоліками статистики, ефектом "зневіреного працівника" (люди , зневірені знайти роботу, йдуть з ринку праці і перестають значитися безробітними, що, за інших рівних, знижує офіційний рівень безробіття), а також корекцією надмірних звільнень, проведених компаніями під час гострої фази кризи.

Глава ФРС також підкреслив, що рівень безробіття в США - 8,3% - все ще викликає побоювання незважаючи на те, що більшість аналітиків не прогнозують у найближчому майбутньому третього раунду "кількісного пом'якшення" (QE). На думку Бернанке, у даній ситуації економіка США все одно продовжує залишатися вразливою для європейського боргової кризи.

Нагадаємо, у січні міністр фінансів США Тімоті Гайтнер заявляв, що темпи економічного зростання США зараз складають 2-3% (поквартальне зростання в перерахунку на рік) і навряд чи знизяться, враховуючи деякий прогрес в боротьбі з борговою кризою Європи.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся