У Сполучених Штатах Америки з 11 вересня 2001 р. спецслужби запобігли 50 терористичним актам. Про це заявив глава Агентства національної безпеки (АНБ) США, генерал Кіт Александер.
У Сполучених Штатах Америки з 11 вересня 2001 р. спецслужби запобігли 50 терористичним актам. Про це заявив глава Агентства національної безпеки (АНБ) США, генерал Кіт Александер (на фото).
Читайте також: США оприлюднили список найнебезпечніших в'язнів Гуантанамо
Глава відомства озвучив цю цифру під час слухань у комітеті з розвідки палати представників Конгресу США, які були організовані після скандалу з публікацією даних про стеження в Інтернеті, передає Associated Press.
Нагадаємо, в червні в американській пресі були оприлюднені журналістські розслідування: йшлося про те, що розвідспівтовариство США отримало доступ до серверів провідних комп'ютерних та інтернет-компаній, включаючи Google, Facebook, Apple і Yahoo!.
Джерелом витоку даних про стеження спецслужб за користувачами Інтернету виявився 29-річний Едвард Сноуден, який останні чотири роки був технічним співробітником АНБ.
Глава відомства заявив, що дії розвідслужб виправдані інтересами національної безпеки та безпеки партнерів США.
Читайте також: Еквадор може розглянути питання про надання притулку Едварду Сноудену
"За останні роки ці програми разом з низкою інших заходів захищали США і наших союзників від терористичних загроз по всьому світу. З моменту 11 вересня 2011 р. було попереджено понад 50 терактів", - зазначив Александер.
Збиток від дій Сноудена глава АНБ назвав "непоправним".
Тим часом, експерти припускають, що істотних змін у законодавчій базі, яка забезпечує можливість отримання спецслужбами доступу до листування в Мережі і деталей телефонних розмов, не відбудеться.
На початку червня відразу декілька американських ЗМІ повідомили про те, що у США вільно функціонують кілька десятків закритих поселень радикальних ісламістів, які фактично перетворені на табори з підготовки терористів.
Читайте також: Країни G8 домовилися виділити Сирії 1,5 млрд дол. допомоги і закликали країну боротися з "Аль-Кайєдою"
Нагадаємо, 15 квітня 2013 р. в результаті двох вибухів на щорічному Бостонському марафоні загинули три людини, більше 260 постраждали. Незабаром поліція вийшла на слід двох підозрюваних у скоєнні цього теракту, ними виявилися вихідці з Північного Кавказу брати Тамерлан і Джохар Царнаєви, котрі легально проживали у США.
Тамерлан Царнаєв був убитий у ході перестрілки з поліцією, а 19-річний Джохар Царнаєв через деякий час був затриманий живим. У разі визнання винним йому загрожує смертна кара або довічне ув'язнення. Джохару Царнаєву пред'явлено звинувачення у використанні зброї масового знищення і у знищенні майна, що спричинило загибель людей. Він заперечує свою провину, поклавши основну відповідальність за теракт на старшого брата.
Також брати Царнаєви підозрюються в потрійному вбивстві, скоєному у 2011 р.
Читайте також: Підозрювані в бостонському теракті планували вибухи на 4 липня