ua en ru

У США поліція ліквідовувала останній оплот руху "Окупуй"

Автор: RBC.UA
Поліція у США ліквідувала в суботу останній значний табір руху протесту під гаслами "Окупуй Уолл-стріт" і подібними в столиці країни Вашингтоні. Про це повідомляє радіо "Свобода".

Поліція у США ліквідувала в суботу останній значний табір руху протесту під гаслами "Окупуй Уолл-стріт" і подібними в столиці країни Вашингтоні. Про це повідомляє радіо "Свобода".

Близько 50 працівників поліції вивезли спальники і намети демонстрантів, які стояли табором за кілька кварталів від Білого дому, на підставі норми, яка, дозволяючи там акції протесту, водночас забороняє жити табором.

Демонстранти кажуть, що, забравши їхні спальні місця, поліція по суті припинила їхній протест.

Табір у Вашингтоні після ліквідації низки таких таборів в інших місцях США залишався останнім із помітних осередків протесту, які виникли по країні минулої осені на протест проти економічної нерівності і впливу великого бізнесу на політику.

У Каліфорнії 28 січня поліція заарештувала близько 300 людей після того, як учасники антикапіталістичної акції " Захопи Окленд" увірвалися в мерію г.Окленда, влаштували там погром і спалили американський прапор. Всього в акції антикапіталістів в Окленді брали участь близько 2 тис. осіб. Це була найбільш масова акція протесту в цьому каліфорнійському місті з листопада минулого року, коли поліція знесла наметовий табір послідовників руху "Захопи Уолл-стріт".

Нагадаємо, глобальний рух "Окупуй" зародився на початку вересня 2011 р. в м. Нью-Йорк на хвилі акції "Окупуй Вол-стріт". Вимоги демонстрантів зводяться до більшої соціальної відповідальності великих корпорацій і банків, які багатіють, в той час як життя "99% інших громадян стає все важчим". Крім США рух отримав істотну підтримку в Канаді, Великобританії, Німеччини та Італії.

Найбільш масові протести під гаслом "Захопи Уолл-стріт", крім Нью-Йорка, пройшли в Каліфорнії - в Лос-Анджелесі і Окленді - проте останнім часом антикапіталістичні активісти не влаштовували гучних акцій.

Незабаром хвиля протестів під гаслом "Захопи" накрила світ в глобальному масштабі. Протести проти отримання надприбутків великими компаніями і банками пройшли в Німеччині, Франції, Великобританії. У столиці останньої протестуючим так і не вдалося прорватися на площу перед будівлею Лондонської фондової біржі, і вони закріпилися в сквері біля собору св.Павла, який був змушений закритися. Найбільш лютий опір зустріли поліцейські італійської столиці: на тлі заходів бюджетної економії мирна демонстрація в Римі швидко переросла у безлади. Їх учасники спалили декілька поліцейських машин і протягом майже 10 годин утримували одну з центральних площ міста.

Демонстранти намагаються привернути суспільну увагу до "злочинів фінансової еліти" і закликають до структурних змін в економіці.

У грудні американський журнал Time присвоїв звання "Людина року - 2011" збірному образу світового "мітингувальника". Незалежно від того, чи йде мова про учасників "арабської весни", або активістів руху "Захопи Уолл-стріт", всі ці люди не згодні з диктатом держави або фінансового світу, зробили найбільший вплив на світ у році, що минає, говорилося в прес-релізі Time. На думку редакції, опозиціонери і "незгодні" у багатьох країнах - в Ізраїлі, Чилі, Китаї, Великобританії, Іспанії, США - все більше схильні розглядати хвилювання на Близькому Сході як приклад для наслідування і джерело натхнення для своєї щоденної боротьби.

У свою чергу, артефактами, причетними до руху "Захопи Уолл-стріт", зацікавилися великі музеї та приватні колекціонери. До організаторів і учасників протестів вже зверталися представники музеїв з пропозицією про покупку накопиченого матеріалу або організації тимчасової галереї. А в січні музей Нью-Йорка провів виставку, присвячену рухові.