ua en ru

У США річна інфляція в березні сповільнилась до 1,5%

Автор: RBC.UA
Споживчі ціни в США (індекс CPI) в березні знизилися на 0,2% проти даних за лютий. При цьому річна інфляція в березні сповільнилась до 1,5% до 2% у лютому. Про це повідомляється в звіті Міністерства праці країни.

Споживчі ціни в США (індекс CPI) в березні знизилися на 0,2% проти даних за лютий. При цьому річна інфляція в березні сповільнилась до 1,5% до 2% у лютому. Про це повідомляється в звіті Міністерства праці країни.

Між тим експерти, опитані Bloomberg, прогнозували нульову інфляцію в місячному обчисленні і зростання інфляції в річному вирахуванні на 1,9%.

Ціни без урахування вартості палива та продуктів харчування (Core CPI) виросли в березні на 0,1% щодо лютого. У річному вираженні - на 1,9%. Експерти очікували підвищення першого показника на 0,2%, другого на 2%.

Читайте також: Прогнози щодо зростання економіки США істотно поліпшуються

Вартість продовольства в місячному обчисленні не змінилася в березні, а ціни на енергоносії в найбільшій економіці світу впали на 2,6%. У річному вираженні енергоносії подешевшали на 1,6%, а продукти харчування подорожчали на 1,5%.

Деякі компанії вимушено знизили ціни, щоб утримати попит споживачів, який опустився в минулому місяці на тлі слабкого зростання ринку праці і незначної зміни заробітної плати. Слабка інфляція дозволяє Федеральній резервній системі (ФРС) реалізовувати рекордну за своїми обсягами програму монетарного стимулювання.

А тим часом "ведмежі" прогнози по економіці США поступаються місцем більш оптимістичним очікуванням, пов'язаним зі здатністю національної економіки витримати скорочення витрат і підвищення податків.

Читайте також: ФРС США прогнозує скорочення QE3 не раніше кінця 2013 р

Валовий внутрішній продукт США, ймовірно, виріс на 3% у річному вираженні за перші три місяці поточного року. Про це свідчить середній прогноз 69 економістів, опитаних Bloomberg в період з 5 по 9 квітня. Минулого місяця економісти очікували зростання на рівні 2%, а в грудні середній прогноз становив 1,6%.

Витрати споживачів, незважаючи на збільшення податків на заробітну плату і зростання цін на бензин, росли найшвидшими темпами за два роки. Такий підйом, в поєднанні з стійким прибутком від інвестицій у нерухомість і бізнес, допоможе стимулювати подальший ріст.

Споживчі витрати, на частку яких припадає 70% економіки, виросли в річному вираженні на 3% в I кварталі, свідчать дані Bloomberg.

Читайте також: Республіканці і демократи незадоволені президентським проектом держбюджету США

Завдяки зростанню вартості акцій і цін на житло, а також зростанню доходів в кінці року, домогосподарства змогли пережити підвищення податків, але скоротили обсяг депозитів. Частка заощаджень впала до 2,2% у січні, що є найнижчим показником з серпня 2007 р., хоча в лютому вона виросла до 2,6%. При цьому в грудні показник перебував на рівні 6,5%.