ua en ru

До складу "Батьківщини" на наступному тижні увіллються ПРП і "Фронт змін"

Автор: RBC.UA
На найближчому з'їзді "Батьківщини" буде заявлено про злиття з Партією "Реформи і порядок" (ПРП), "Фронтом змін" та іншими партіями-однодумцями. Про це сьогодні заявив на брифінгу у парламенті один з лідерів "Батьківщини" Олександр Турчинов, передає кореспондент РБК-Україна.

На найближчому з'їзді "Батьківщини" буде заявлено про злиття з Партією "Реформи і порядок" (ПРП), "Фронтом змін" та іншими партіями-однодумцями. Про це сьогодні заявив на брифінгу у парламенті один з лідерів "Батьківщини" Олександр Турчинов (на фото), передає кореспондент РБК-Україна.

"Ми впевнено йдемо до нашого з'їзду, на якому, я сподіваюся, буде прийнято рішення, щодо об'єднання в рядах "Батьківщини", Партії "Реформи і порядок", "Фронту змін" та інших активних політичних діячів, які переконані, що саме в об'єднанні - сила опозиції", - підкреслив Турчинов.

За словами Турчинова, об'єднавчий з'їзд "Батьківщини" відбудеться на наступному тижні. "У мене є впевненість, що саме наступного тижня відбудеться наступний з'їзд. Форс-мажору, у всякому разі, я не передбачаю", - сказав політик.

Читайте також: З "Батьківщини" вийшли ще два нардепи

За його словами, таку думку поділяють і інші члени партії "Батьківщина", а також керівники партійних організацій. "Тобто це не просто позиція окремого депутата або окремого керівника партії, це позиція партії, і я впевнений, що ця позиція (об'єднання) буде зафіксована на нашому об'єднавчому з'їзді", - підкреслив Турчинов.

Зазначимо, що кількома днями раніше з'явилася інформація, що в "Батьківщині" побоюються, що партія "Фронт змін" при злитті не буде ліквідована у будь-який момент зможе відновити свою діяльність. Регіональні осередки біло-сердечних не виключають, що мова йде про так звану "консервації партії "Фронт змін" і перехід деяких її головних функціонерів на керівні пости в "Батьківщину". Таким чином, можна буде говорити про те, що де-факто, саме "Фронт змін" поглине "Батьківщину", а не навпаки. Втім, офіційно ця інформація не підтверджується.

Нагадаємо, перед парламентськими виборами 2012 р. "Батьківщина" об'єдналася із сімома іншими партіями, щоб збільшити шанси на перемогу. До союзу увійшли "Фронт змін", ПРП, "Громадянська позиція", "Народна самооборона", "За Україну!, НРУ, СХП.

Читайте також: Яценюк визнав свою провину за проходження Табалових до ВР

"Народна самооборона вже приєдналася до "Батьківщини". Очікується, що інші союзники також увійдуть до її складу.

Однак не все так гладко. Поки Юлія Тимошенко перебуває у в'язниці, партією керує Арсеній Яценюк. З самого початку роботи нового парламентського скликання "Батьківщину" роздирали внутрішні негаразди. Багато нардепів, які залишилися в партії ще з часів Тимошенко, не згодні з політикою Арсенія Яценюка, який прийняв кермо влади партією після того, як Тимошенко опинилася у в'язниці. Яценюка звинувачують в авторитарному керівництві партією, усунення старих партійних діячів з перших ролей в "Батьківщині", продаж місць у партійному списку партії, а також в нездатності що-небудь протиставити парламентській більшості. Особливо активну позицію тут займають Анатолій Гриценко, Микола Катеринчук, а також київські мажоритарники.

Раніше Арсеній Яценюк неодноразово заявляв, що на нардепів від "Батьківщини" йде постійний тиск, щоб ті виходили з фракції. За словами Яценюка, влада розробила сценарій, за яким хоче зняти його з посади керівника фракції.

Читайте також: "Батьківщина" висловила вотум довіри Яценюку

Цікаво, що всі скандали з "тушками" в новому парламенті пов'язані виключно з "Батьківщиною". Усі восьмеро так званих "тушок" пройшли в Раду за списками партії Яценюка.