ua en ru

У разі військового конфлікту з Іраном США будуть використовувати новітню зброю

Автор: RBC.UA
Пентагон пригрозив Ірану, що в разі військового конфлікту готовий використовувати при авіанальотах на Ісламську республіку нову бомбу, здатну знищувати підземні бункери противника.

Пентагон пригрозив Ірану, що в разі військового конфлікту готовий використовувати при авіанальотах на Ісламську республіку нову бомбу, здатну знищувати підземні бункери противника.

За словами заступника начальника штабу ВПС США генерала-лейтенанта Герберта Карлайла, подібні бомби стали надходити на озброєння лише в минулому році. Їх мета - знищення підземних споруд на зразок "секретних заводів", які нібито існують в Ірані.

У Пентагоні не приховують, що дійсно готують військову операцію проти Ірану. Минулого тижня в одному з американських журналів з'явилася стаття міністра оборони Леона Панетти, в якій він визнав цей факт. Військові стверджують, що мають намір застосувати силу в тому випадку, якщо безуспішними виявляться зусилля дипломатів, а також міжнародні санкції.

Сьогодні ж прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху заявив, що його країна не планує в найближчі дні атакувати Іран. "Це не питання днів або місяців, але це і не питання довгих років", - заявив він.

США, Ізраїль і країни ЄС впевнені в тому, що влада Ірану розробляють ядерну зброю і обіцяють зробити все для того, щоб Тегеран не встиг довести свою роботу до кінця.

Відзначимо, 6 березня ц.р. верховний представник Євросоюзу з міжнародних справ Кетрін Ештон повідомила, що "шістка" міжнародних посередників готова відновити переговори з Іраном з приводу ядерної програми Тегерана. Зокрема, глава дипломатії ЄС від імені "шістки" направила відповідного листа секретарю Вищої ради національної безпеки Ірану Саїд Джалілі з позитивною відповіддю. У листі, який Джалілі відправив у середині лютого, він запропонував міжнародним посередникам повернутися до переговорів.

Раніше, Президент США Барак Обама провів зустріч з прем'єр-міністром Ізраїлю Беньяміном Нетаньяху, на якій лідери зійшлися на необхідності дипломатичного вирішення іранської ядерної проблеми. За словами глави Білого дому, незважаючи на ситуацію, що загострилася навколо Ірану, не варто унеможливлювати вирішення питань з Тегераном дипломатичним шляхом.

Нагадаємо, 24 лютого 2012 р. МАГАТЕ опублікувало доповідь, в якій стверджується, що в останні чотири місяці Іран різко прискорив виробництво урану з вищим ступенем збагачення, що робить грунтовнішими підозри у військовому характері іранських ядерних розробок. У доповіді, зокрема, наголошується, що Тегеран не зміг надати переконливої відповіді на питання, як був використаний металевий уран, не врахований в мирних розробках. Західні дипломати стверджують, що цей тип радіоактивних матеріалів міг бути використаний в секретних експериментах з моделювання ядерного боєзаряду.

Ситуація навколо ядерної програми Ірану загострилася після того, як МАГАТЕ раніше повідомило, що Тегеран вів розробки ядерної зброї. Країни Заходу ввели проти Ісламської республіки санкції, на що Тегеран погрозив перекрити Ормузську протоку, через яку проходить до 40% світового імпорту нафтопродуктів. 3 лютого верховний лідер Ірану Аятолла Алі Хаменеї заявив, що Ісламська республіка продовжить розвивати свою ядерну програму, незважаючи на санкції і загрози Заходу.

Крім того, іранські військові заявили про готовність завдати удару по будь-якій території, яка буде використана для нанесення удару по Ісламській Республіці.

15 лютого іранські ядерники почали завантаження тепловиділяючих елементів власного виробництва в науково-дослідницький реактор в Тегерані. Ахмадінежад особисто завантажив у тегеранський реактор паливні стрижні, збагачені до 20%.

Американська розвідка не сумнівається, що Іран може створити ядерну зброю, і нарощує потужності для збагачення урану, які при бажанні можуть бути використані для створення ядерних боєголовок. В той же час, розвідка впевнена, що Іран не стане самостійно починати або провокувати військовий конфлікт.