ua ru

В.Сівкович: Кабмін визначив фінансування Збройних сил на 2011 р. у розмірі 13,6 млрд грн

Автор: RBC.UA
Віце-прем'єр-міністр України з силових питань Володимир Сівкович заявив, що Кабмін визначив обсяг фінансування Збройних сил України на 2011 р. у розмірі 13,6 млрд грн. Про це повідомляє прес-служба Міноборони України.

Віце-прем'єр-міністр України з силових питань Володимир Сівкович заявив, що Кабмін визначив обсяг фінансування Збройних сил України на 2011 р. у розмірі 13,6 млрд грн. Про це повідомляє прес-служба Міноборони України.

"Я буду наполягати, щоб в оборонному бюджеті було ліквідовано спеціальний фонд. Заробляти кошти комерційною діяльністю - не властиві функції для такого державного інституту, яким є армія. Фінансування має відбуватися винятково через соціально-захищені статті загального фонду. Українська армія потребує реформування, щоб бути обороноздатною ", - сказав він.

В.Сівкович також повідомив, що триває розробка урядової програми з будівництва житла для військовослужбовців. "Щоб вирішити цю проблему, нам необхідно протягом трьох років закласти 50 тис. квартир", - відзначив він.

Як відзначив віце-прем'єр міністр України з силових питань, одним з елементів реформування Збройних сил вважається оптимізація вищих військових навчальних закладів. Як відомо, показник фінансування Збройних сил України в 2011 р. в обсязі 13,6 млрд грн. на початку вересня ц.р. озвучив міністр оборони України Михайло Єжель.

Як він тоді відзначав, практично було вирішено питання про виділення на потреби Збройних сил України в 2010 р. 903 млн грн. і бюджет Міноборони в поточному році становитиме близько 10 млрд грн. Відзначимо, в кінці березня ц.р. М. Єжель заявляв, що в цілому потреба ЗСУ у фінансуванні в 2010 р. становить 19 млрд грн, але, враховуючи складну економічну ситуацію, ВСУ планують отримати близько 13 млрд грн.

Нагадаємо, що в 2009 р. на Міноборони було передбачено державним бюджетом 12,8 млрд грн (1,2% від ВВП). З них загальний фонд становив лише 7,4 млрд грн, а спеціальний фонд - 4,2 млрд грн. У Міноборони неодноразово наголошували, що в 2009 р., як і попередніми роками, обсяг фінансування Збройних сил не відповідав не тільки нормативної, а й мінімальної потреби армії.
Приміром, військовий бюджет США в 2009 р. становив 515,44 млрд дол., не рахуючи витрат на бойові дії в Іраку і Афганістані - 145,1 млрд дол.