ru ua

У Сирії в протистояннях убито 200 осіб

Автор: RBC.UA
У Сирії повстанці повідомили про вбивство урядовими військами 200 осіб у відвойованому ними м. Баніяс. На наданому опозиційними активістами відео, імовірно знятому рано вранці 4 травня, показані скривавлені тіла дітей.

У Сирії повстанці повідомили про вбивство урядовими військами 200 осіб у відвойованому ними м. Баніяс. На наданому опозиційними активістами відео, імовірно знятому рано вранці 4 травня, показані скривавлені тіла дітей.

Раніше сирійська правозахисна організації, що базується в Лондоні, - Сирійська обсерваторія з прав людини повідомила про вбивство мирних жителів в селі Аль-Байда. Згідно з її повідомленням, десятки жителів були застрелені, заколені або спалені живцем.

Вчора повідомлялося, що в Сирії війська, вірні Президентові Башару Асаду, в результаті контрнаступу повернули собі контроль над центральним районом Хомса, третього за величиною міста країни.

Читайте також: У Сирії війська Асада повернули контроль над центром Хомса

Захоплення району Ваді аль-Сайєх "забиває клин" між двома контрольованими бойовиками районами, ізолюючи їх один від одного. У свою чергу Хомс є ланкою між Дамаском і територіями, які населяють алавіти (до цієї конфесії належить і Асад).

Останні декілька тижнів загострилася ситуація навколо вірогідного застосування хімічної зброї військами Асада. Президент США Барак Обама пообіцяв провести ретельне розслідування обставин застосування в Сирії хімічної зброї. За словами Президента США, якщо з'являться реальні докази застосування владою Сирії хімічної зброї, це може змінити "правила гри".

Читайте також: Хімзброя в Сирії може змінити "правила гри", але військовий сценарій виключений, - Обама

Обама також додав, що доручив Пентагону готуватися до різних варіантів дій у Сирії. Проте військовий сценарій виключений, завірив американський лідер.

Озброєне протистояння влади і опозиції продовжується в Сирії з березня 2011 р. Опозиція вимагає відставки Президента Башара Асада, звинувачуючи урядові сили в масових звірствах по відношенню до мирного населення. Офіційний Дамаск стверджує, що під прикриттям демократичних гасел в країні орудують "банди озброєних терористів", підтримувані зарубіжними радикальними угрупуваннями ісламістів.