У Сирії вбито генерала ВПС

У Сирії 28 березня група терористів розстріляла бригадного генерала національних військово-повітряних сил (ВПС) Халейфа аль-Абдуллу. Вбивство сталося біля мечеті в м. Аль-Хамаданія, неподалік від м.Алеппо.

У Сирії 28 березня група терористів розстріляла бригадного генерала національних військово-повітряних сил (ВПС) Халейфа аль-Абдуллу,Вбивство сталося біля мечеті в м. Аль-Хамаданія, неподалік від м.Алеппо.

Як повідомляє сирійське інформагентство SANA, за наявними даними, напад на генерала стався, коли він вранці їхав на службу. Автомобіль з терористами порівнявся з машиною військового, і з його салону був відкритий вогонь з автоматів. Після нападу зловмисникам вдалося втекти. Інших подробиць інциденту не наводиться.

За даними агентства, у загиблого генерала залишилися дружина, двоє синів і дочка.

Вбивство аль-Абдулли стало черговою спланованою акцією проти сирійського генералітету. Так, 11 лютого в Дамаску був убитий начальник столичного госпіталю генерал медичної служби. Іса аль-Хоулі.

Зазначимо, вчора повідомлялося, що кортеж Президента Сирії Башара Асада потрапив під обстріл поблизу м. Хомс, куди Асад прямував для спілкування з місцевими жителями.

Протистояння в Сирії триває з березня 2011 р. Для моніторингу за ситуацією в кінця грудня 2011 р. туди була направлена ​​місія спостерігачів Ліги арабських держав (ЛАД). В кінці січня 2012 робота місії була припинена у зв'язку із загостренням ситуації в Сирії.
З моменту початку конфлікту, Сирію покинули посли Бахрейну, Саудівської Аравії, Катару, Кувейту, Оману і ОАЕ. Раніше своїх дипломатичних представників відкликали США, Великобританія, Франція, Німеччина, Іспанія та Італія.

Через нездатність Дамаска зупинити кровопролиття і небажання впустити в країну групу спостерігачів, Євросоюз і США розширили економічні санкції проти Сирії. Центральний банк країни практично позбавлений можливості проводити операції валютного обміну. Це, в свою чергу, значно ускладнює всі експортно-імпортні операції. Також введено в дію ембарго на імпорт нафти з Сирії, а ЛАД призупинила членство країни в цій організації.

Вчора ООН опублікувала дані про кількість жертв протистояння в Сирії, що триває вже більше року. За даними організації, загальна кількість жертв конфлікту перевищив дев'ять тисяч людей, повідомляє ВВС. Виступаючи в Раді Безпеки ООН, посланець організації на Близькому Сході Роберт Серрі заявив, що хвиля насильства в Сирії йде на спад і їй треба покласти край.

Вчора влада Сирії погодилася на виконання мирного права спецпредставника ООН Кофі Аннана. План мирного врегулювання в Сирії складається з шести пунктів і включає припинення насильства з обох сторін і початок політичного діалогу. План Аннана також містить вимогу до Дамаску відпустити всіх затриманих за участь в протестах, але в ньому немає заклику до Башара Асада залишити владу.

Зазначимо, що наступна зустріч західних і арабських лідерів під егідою конференції "друзів Сирії" відбудеться 1 квітня. 

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Теги: ООН
On Top