ua en ru

У Сирії поліція атакувала похоронну процесію: є загиблі

Автор: RBC.UA
У Сирії поліція відкрила вогонь по учасниках похоронної процесії в столиці країни - Дамаску. За попередніми даними, загинули щонайменше вісім чоловік.

У Сирії поліція відкрила вогонь по учасниках похоронної процесії в столиці країни - Дамаску, передає BBC з посиланням на декількох свідків інциденту.

За попередніми даними, загинули щонайменше вісім чоловік.

Згідно уточненню Associated Press, стрілянина відбулася в передмісті Дамаску, де близько 50 тисяч людей зібралися на похорони жертв п'ятничних заворушень.

Нагадаємо, кількість загиблих при розгоні демонстрації в Сирії 22 квітня ц.р. склала не менше 60 осіб. Зіткнення демонстрантів з поліцією відбулися в столиці Дамаску, а також в м. Хомс, розташованому в центральній частині Сирії, і м. Ізра на півдні країни.

Тисячі супротивників чинної влади скандували гасло "Народ - за повалення режиму", який також використовувався раніше на масових акціях протесту в Єгипті та Тунісі. За свідченнями очевидців, правоохоронні органи застосували проти демонстрантів бойові патрони і сльозоточивий газ.

Раніше 22 квітня ц.р. повідомлялось, що сирійські активісти, які виступають проти авторитарного режиму Президента Башара Асада, вперше за час антиурядових виступів в країні опублікували спільну декларацію на підтримку реформ.

У заяві, поширеній від імені "місцевих координаційних комітетів", підкреслюється, що "гасла на підтримку свободи і людської гідності можуть бути втілені в життя тільки шляхом мирних демократичних змін".

"Всі в'язні совісті мають бути звільнені. Існуючий апарат держбезпеки має бути розпущений і замінений структурою, яка діятиме у встановлених рамках в строгій відповідності з законом", - вимагають в своїй заяві сірійські борці за демократію.

Нагадаємо, в найбільших містах Сирії вже декілька тижнів продовжуються масові виступи опозиції проти політичної диктатури партії "Баас" і її лідера, Президента Сирії Б.Асада. Власті країни пішли назустріч вимогам опозиції і відмінили надзвичайний стан, що діяв протягом останніх 48 років. Проте акції протесту в країні не припинилися: люди вимагають лібералізації суспільно-політичного життя і відміни монополії на владу партії "Баас".